RkatsiteliРкацители - це досить популярний технічний сорт білого винограду з Грузії, де він особливо цінується. Його відносять до найдавніших сортів винограду, оскільки були знайдені його залишки на черепках глиняних посудин, які належать до третього тисячоліття до нашої ери!

Також деякі аналізи підтверджують, що сорт Ркацители є нащадком дикої лози з Грузії і що він став результатом одомашнення, а не був штучно виведений. Батьківщиною Ркацители вважають Цинандалі (село в регіоні Кахетії). Саме тут виробляють найбільш знамениті вина, які контролюються за походженням.

Найбільші виноградники Ркацителі розташовані, звичайно ж, в Грузії - у районі 19 тисяч гектарів. Але сорт також поширений у країнах колишнього СРСР і не тільки. Виноград успішно вирощують у Молдові та Україні, а також у Вірменії. Ркацители можна зустріти ще й у Болгарії, Македонії, Азербайджані та Румунії. Виноград прекрасно прижився в США, Австралії та Китаї (де відомий під назвою Байю).

Назва “ркацители” означає “червона лоза”. Таке ім’я лоза отримала за свою барву - у неї черешки мають червонуватий відтінок.

Ркацителі в більшості випадків - це біле сухе вино, що володіє стійким і насиченим ароматом в палітрі з трав'янистими нотами, нотами білих квітів і весняної мімози, кислинкою цедри цитрусових. Смак характеризується свіжістю і збалансованістю, з нотками зелених яблук, свіжого перцю, жовтої сливи. Водночас Ркацителі є одним із найбільш популярних сортів для виробництва помаранчевих вин. Оранж стайл з Ркацителі в залежності від витримки і характеру контакту з м’язгою може давати різні за насиченістю вина. Але їх об’єднують аромати: меду, горіхів, стиглої айви, жовтої сливи, абрикосів та кураги.