Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Вина Південної Африки радують яскравістю, якістю і демократичними цінами. Вони вже дуже полюбилися як професіоналам і винним критикам, так і вайнловерам у всьому світі. Хто ж може встояти перед такими багатими і цікавими винами ...

Південна Африка, без сумніву, є однією з країн-виробників вина в світі, що найбільш динамічно розвиваються. 

Країна входить в десятку найбільших світових виробників вина. І для багатьох вайнловерів ця країна залишається загадкою, адже винороби дивують своїми винами з року в рік.

Трохи історії

Виноробство Південної Африки має понад 350 річну історію. Голландські поселенці і французькі гугеноти привозили виноградні лози зі своїх країн і засаджували виноградники, щоб постачати вино торговим суднам Голландської компанії. Скориставшись родючим грунтом, вони швидко застосували свої знання про вирощування винограду і, таким чином, допомогли заснувати виноробну промисловість в Південній Африці. Перший виноградник був посаджений в 1655 році. А 1659 рік вважається роком отримання першого зареєстрованого врожаю. З тих пір виноградна промисловість Південної Африки зросла до більш ніж 10 000 виробників, більше половини з яких культивують виноград. Виноробна галузь стрімко розвивається. У цій країні є всі необхідні умови, клімат, щоб вирощувати найрізноманітніші сорти і виробляти унікальне південноафриканське вино.

Регіони

Купажі в стилі бордо - одна із сильних сторін регіону Стелленбош. Тут виробляють широкий спектр винних стилів - від чудових совіньйонів до міцних пінотажів і купажів Cape Blends. З червоних сортів тут переважає каберне совіньйон.

Паарл - його не менш відомий сусід, теж теплий і найбільш відомий своїми міцними, але м'якими червоними винами, зокрема шираз і пінотаж. У нього є ряд відомих виробників, таких як MAN.

На півострові Кейп, на південь від самого Кейптауна, знаходиться Констанція, відома своїм більш прохолодним кліматом завдяки впливу двох океанів, які майже оточують її. Тут переважають сорти совіньйон блан, елегантний рислінг, і чудове солодке вино мускат він де констанс.

Різноманітність сортів винограду і вин

На родючому грунті Південної Африки росте безліч різних сортів винограду, що, в свою чергу, дозволяє виробляти найрізноманітніші вина, включаючи:

  • пінотаж
  • шенен блан
  • шираз
  • каберне совіньйон
  • мерло
  • піно нуар
  • шардоне
  • совіньйон блан

Шенен блан, пінотаж і каберне совіньйон на сьогодні найбільш широко вирощуються в Південній Африці, але пінотаж - є винним символом Південної Африки. Ну що ж, виділимо деякі найпопулярніших вин.

Шенен блан

Протягом століть південноафриканські винороби називали цей квітковий сорт «стін», але в 1960-х роках вони виявили, що насправді це був шенен блан, той самий виноград, який прославив такі французькі регіони, як Вувре і Савеньєр. Південноафриканські представники зазвичай досить сухі або з невеликою ноткою солодкості, яка підсилює аромат жовтого яблука і жасмину.

MAN Family Wines виробляє чудовий Chenin Blanc з прибережного регіону.

Біле вино Шенен Блан стане відмінним доповненням до морепродуктів.

Совіньйон блан

Південноафриканський совіньйон блан ілюструє, як Південна Африка знаходиться на кордоні між Новим і Старим Світом: вина не мають такої ж насиченості, як новозеландський совіньйон блан, але все ж є свіжа зелена нота, яка змусить вас подумати про пікнік. Аромати лугових трав, красиво поєднуються з відтінками білих квітів і дрібними крейдяними мінералами, які можуть нагадати вам про Сансер. Він прикрасить ваш день присмаком грейпфруту і нотками свіжих трав.

Совіньйон блан смачно поєднується зі стравами з білої риби, наприклад палтусом в вершковому соусі.

Пінотаж

Пінотаж отримали шляхом схрещування сортів піно нуар і сенсо. Він був розроблений в 1925 році Абрахамом Перольдом, першим професором виноградарства Стелленбош. З сорту пінотаж виходять темно-червоні вина з високим вмістом танінів з нотами чорних фруктів, ягід і димними відтінками. Цей сорт також зазвичай змішують з іншими сортами, отримуючи те, що в Південній Африці називається Cape Blend.

Шираз

Це червоне вина володіє смаком стиглої ожини і чорниці, але також має землистий відтінок Старого Світу. Багато цінителів також натякають на гострий, м'ясний смак, який можна знайти в сіра з Франції.

Шираз також поєднують з сенсо і декількома іншими сортами винограду, щоб отримати соковите вино середньої повноти з ароматами полуниці і анісу.

Купити південноафриканські вина ви можете в нашому інтернет-магазині Vino.ua в будь-який час. В нашій колекції більше 4000 + товарів високої якості для нових цікавих відкриттів. Вино з ПАР має різну вартість і варіюється від 200 грн і вище.

Вгору