Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Вина Іспанії відрізняються яскравістю і гарячим темпераментом, як, втім, і самі іспанці.

Родина пристрасного фламенко і небезпечної кориди дала можливість світу насолоджуватися оксамитовими червоними винами Ріохи, тонким перляжем кави і звичайно ж терпко-солонуватими нотами хересу. Іспанія є одним з лідерів за обсягом виготовлення вин після Франції і Італії, а по площі посадок виноградних лоз вона беззаперечний лідер. Загальна площа виноградників складає 1 мільйон гектар.

Іспанське вино - популярне на світовому ринку і користується великим попитом. Його можна знайти у всіх винних магазинах і зустріти у винних картах ресторанів. Сьогодні нескладно купити іспанське вино в Україні.

Класифікація вин

Згідно з основною системою якості вина Іспанії поділяють:

 • Vino de mesa - вина без зазначення року, місця збору і сортового складу.
 • Vino de la tierra - місцеві вина із зазначенням року збору врожаю, сорту і області виготовлення.
 • Denominacion de origen (DO) - марочні вина з окремих регіонів, вироблені по регламентованим технологіям кожного регіону.
 • Denominacion de origen calificada (DOC) - найвища категорія. Ріоха і Пріорат мають цю категорію.

Також є таке поняття як Vino de Pago - урожай з окремого виноградника, аналогія з французьким Гран Крю.

За тривалістю витримки іспанські вина бувають:

 • Joven - витримка 3 - 6 міс в дубі;
 • Roble - витримка в дубі до півроку;
 • Crianza - витримка 12 місяців в дубі і стільки ж в пляшці;
 • Reserva - 1 рік в бочці і 24 місяців в пляшці;
 • Gran Reserva - 2 роки в дубовій бочці і близько 36 місяців перебувати в пляшці. Такі вина виробляють не щороку і дуже високо цінують.

Культивовані сорти винограду

В країні культивують пару сотень сортів винограду, але частіше за все вина виробляються з невеликої кількості найбільш популярних сортів.

Основними червоними сортами є:

 1. Темпранільйо - лідер за якістю і кількістю вин, в чий бленд він входить. Кількість посадок перевищує 20%.
 2. Бобаль - площа посадок близько 7%.
 3. Гарнача - дарує винам насичену фруктову ноту і високий показник міцності. Вина вироблені з цього сорту, як правило, дуже екстрактивні та насичені.
 4. Монастрель - служить основою щільних, танінних вин з багатим букетом, наповненим нотами смородини, чорносливу, кави та шоколаду.

Основні білі сорти:

 1. Айрен - найпоширеніший білий сорт, який заслужив свою популярність завдяки високій врожайності і стійкості до посухи. Найчастіше його використовують в купажах або ж у виробництві бренді.
 2. Макабео - основний сорт, який використовується при виробництві кави.
 3. Паломіно - часто використовують для виробництва хересу.
 4. Альбаріньйо - з нього виходять ароматні білі вина.

Також в країні виготовляють вина з каберне совіньйон, ширазу, шардоне і совіньйон блану.

Основні регіони

Каталонія

Цей регіон - лідер за кількістю D.O. Найпопулярніші - Пенедес, Пріорат і Кава.

D.O. Penedés: регіон, що виготовляє оксамитові червоні вина з темпранільйо і каберне. Крім червоних тут виробляють яскраві ігристі вина.

DOCa. Priorat: тут народжуються найяскравіші вина Каталонії. Виноградники каберне совіньйон, мерло, сіри, гарначі і каріньяну простягаються в провінції Таррагона. Пріорат прославився своїми потужними, тільними, дуже щільними, майже тягучими червоними сухими винами з довгим терпким фінішем.

D.O. Cava: батьківщина ігристого вина кава, виробленого metodo tradicional. Для виготовлення використовують макабео, парельяда, шарелло, що володіє тонким перляжем і іскристою свіжістю.

Ріоха

Центр виноробства Іспанії з унікальним терруаром.

DOCa. Rioja: знайшов найвищу категорію в 1991 р і став першим в DOCa. Область розділена на три частини: Алавеса, Альта, Баха. Різноманітність кліматичних умов в цих трьох частинах надає винам багатогранний букет.

Основним сортом вин Ріохи вже довгий час залишається темпранільйо, що набуває м'якої терпкості і фруктовості при додаванні гарначі.

Наварра

Сусідній з Ріоха приморський регіон, що спеціалізується на виготовленні розе з гарначі, а також червоних вин.

D.O. Navarra: трьома основними інгредієнтами червоного бленда є темпранільйо, мерло, каберне совіньйон. Напій має яскраву свіжість і кислотність завдяки вапняковим грунтам, де ростуть лози.

Кастилія і Леон

Зона відома на світовій арені м'якістю своїх вин. Особливо важливі D.O .: Рібера дель Дуеро, Руеда, Торо.

D.O. Ribera del Duero: червоні вина вразять вас соковитими сливовими ароматами і ледь помітним димним смаком. Вина мають гарний потенціал до витримки.

D.O. Rueda: справляє краще біле іспанське вино. Вердехо є справжньою зіркою. Вина мають яскравий фруктовий аромат з виразними трав'яними нотами.

D.O. Toro: тут відмінно дозріває тінта де торо. Сорт дає винам гарне тіло і міцність.

Кастілья-ла-Манча

Центральний регіон, що виробляє у великій кількості дешеве столове іспанське вино. Має на своєму рахунку 9 D.O. Кращі вважаються Вальдепеньяс і Ла Манча.

Як купити іспанське вино

Вина Іспанії можна з легкістю придбати в нашому інтернет-магазині Vino.ua. Каталог товарів включає велику колекцію алкоголю з 4000+ позицій. Також ви можете відвідати один з наших роздрібних магазинів в Києві чи Одесі, де наші кавісти допоможуть вибрати як смачне недороге іспанське вино, так і рідкісні колекційні зразки. Іспанські вина мають різну ціну. Вартість варіює від 120 грн і вище.

Вгору