Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Італійські вина підкорюють нас своїм темпераментом, характером і яскравістю.

У стародавні часи італійський півострів називався "Енотрія", або «землею вина» через багате різноманіття сортів винограду і безлічі акрів, відведених під культивовані виноградні лози. В даний час Італія є другим за величиною виробником вина в світі після Франції, виробляючи величезний обсяг вина в рік.

Сьогодні можна легко купити італійське вино будь-якого сорту і бренду.

Різноманітність вин

Італія славиться винами, виготовленими з місцевих сортів винограду. Вина можуть бути найрізноманітнішого кольору: від різних відтінків золотистого, рожевого до насиченого червоного. Класичні італійські червоні вина включають Бароло і Барбареско (виготовлені з неббіоло), К'янті і Комета (із санджовезе), Амароне і Вальполічелла (з винограду корвіна, рондінелла і молінара) і вино Неро д'Авола (з неро д'авола). Італія також славиться своїми ігристими винами, особливо просекко (виготовляється з винограду глера) і Москато. Що стосується італійських білих вин, то найбільш відомим є Піно Гріджио, а також Гаві (з винограду кортезе) і Соаве (з винограду гарганега). Італія також успішно виробляє вина з міжнародних сортів винограду: мерло, шардоне, каберне совіньон і т.д. Вина, вироблені в горах, часто мають елегантний смак та преміальну вартість, в той час як вина, вирощені на рівнинах, легко п'ються і мають демократичну ціну.

Як читати етикетку італійського вина

Ох вже ці італійці! Вони не тільки люблять вино, але і строго підходять до контролю якості виробництва.

Європейські етикетки можуть бути складним для розуміння, особливо італійські. Кілька ключових термінів допоможуть вам зрозуміти значення.

Існують категорії:

  • DOCG: це вища класифікація вин в Італії. Суворі вимоги регулюють всі нюанси виготовлення: де можна вирощувати виноград, дозволені сорти і як витримувати вина. Існує 74 DOCG.
  • DOC: ці норми регулюють виготовлення, стиль, але не такі суворі, як для документів DOCG. На сьогодні є 334 DOC.
  • IGT: ця класифікація дозволяє виробникам використовувати виноград і ремісничі стилі, заборонені нормами DOC і DOCG. На сьогодні в Італії діє 118 IGT. Але цей факт не виключає вина високого рівня, такі як, наприклад, супертосканські.

Італійські винні регіони

Вина Італії люблять за їх різноманітність стилів, захист місцевих сортів, дружелюбність до їжі і краще співвідношення ціна/якість. Як і італійська кухня, вина розрізняються залежно від регіону. У цій країні 20 виноробних регіонів, які зберігають різноманітні стилі, традиції і шанують свої вина.

Північна Італія

Межує з Альпами, біля підніжжя яких різний клімат. Частково під впливом французьких традицій, вина з північних частин виробляються з винограду сорту неббіоло. Два знаменитих вина північно-західного П'ємонту - це Бароло і Барбареско. На сході, в Венето, знамениті вина включають Амароне і Піно Гріджіо. Винороби в Венето підв’ялюють виноград на солом'яних стелажах, слідуючи давній традиції. Регіони Венето, Трентіно, Альто-Адідже і Фріулі-Венеція-Джулія славляться винами Піно Гріджио, Шардоне, Гевюрцтрамінер, Сільванер. Також Венето виробляє одне з найпопулярніших ігристих вин Італії - просекко, виготовлене з винограду глера.

Центральна Італія

Ця територія відрізняється різноманітним ландшафтом, наприклад, Тоскана. Знамениті вина Тоскани включають Комета, Брунелло ді Монтальчіно, Нобіле ді Монтепульчано, к’янті. Тоскана - це місце винної революції в Італії. Інші відомі центрально-італійські вина включають Сагрантино з Умбрії, Монтепульчано з Абруццо і багато інших. В цілому центрально-італійські вина насичені і яскраві, добре поєднуються з багатьма стравами центральної італійської кухні, такими як паста, м'ясні соуси, різні сири.

Південна Італія

Кухня Південної Італії та прилеглих островів набагато яскравіша за смаком, ніж їх північні аналоги. Вина в цьому регіоні мають більш яскравий і насичений характер за рахунок вулканічної грунту, на якому вирощують кращі в країні фрукти (інжир, персики, апельсини, лимони) і виробляють сири (моцарелла ді Буфало, рикотта, пекоріно). Вина південної Італії багаті з мінеральними нотками, що відображають вулканічний грунт. Виноград цього регіону - прімітіво і негроамаро. На островах Сицилія виробляють чудові вина з місцевого винограду, такі як червоне неро д'авола, нерелло маскалезе і біле грілло. Сицилія також виробляє яскраве десертне вино Passito di Pantelleria.

Як купити вина Італії

Італійські вина мають різну ціну. Пляшка недорогого вина коштує від 120 грн. Якщо ви шукайте недороге біле вино, то зверніть увагу на Соаве, Піно Гріджио, Грілло, Шардоне або ж червоні - К'янті, Монтепульчано д'Абруццо, Мерло. Італійські вина можна купити як в Києві, так і з доставкою в Дніпро.

Замовити італійські вина в Україні можна всього в один клік в нашому інтернет-магазині Vino.ua або ж відвідати один з магазинів роздрібної мережі в Києві чи Одесі. Власний імпорт з більш 4000+ товарів дозволять створити відчуття, що ви відвідуєте магазин італійських вин :)

Вгору