Вина Tuscany зі знижками до -50%
Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Вина Нової Зеландії відрізняються яскравістю і унікальним характером. Завдяки особливому клімату, території, грунтів, творчим виноробам народжуються особливі вина. Це найпівденніша виноробна країна в світі, яка завоювала авторитет і популярність у багатьох країнах. Вино з Нової Зеландії має унікальну стилістику, яка настільки сподобалася споживачеві, що навіть консервативні виноробні господарства Старого світу почали спроби виробництва вина схожого з новозеландським Совіньйоном або червоним Піно Нуар.

Ця країна виробляє вина преміум класу з унікальним експресивним ароматом і насиченим смаком. Вони полюбилися у всьому світі і зараз новозеландські вина можна купити в будь-якій точці України.

Історія

Виноробна сторінка історії почалася ще в 18 столітті, проте шлях країни до успіху був досить тернистим. Відсутність чітких стандартів якості та регламентації, філоксера в кінці 19 століття і, як наслідок, знищення більшості виноградників, не сприяло розвитку галузі. Однак все кардинально змінилося в 70-их, коли почали більше приділяти увагу якості винограду, а не кількості зібраного врожаю.

Також поступово були введені системи стандартизації якості готової продукції.

Свій шлях від становлення до світового лідера ця країна пройшла всього за 30 років.

Вперше виноградні лози були висаджені на континенті в 1819 році в Нортленді, поступово поширившись і в регіоні Хокс Бей. Коли ж до початку 20-го століття посадки виноградників простягнулися по всьому Окленду і Нортленді, можна вважати, що саме в цей період були закладені основні зони виробництва вина.

Основні регіони

Острівна держава складається з Північного і Південного островів, розділених протокою Кука. Північний острів має близькість з екватором, що сприяє більш теплому і м'якому клімату. Саме в таких зонах роблять краще новозеландське вино.

Завдяки різноманітності терруару винороби культивують різні сорти, основними з них є: рислінг, мюллер тургау, шардоне, совіньйон блан, гевюрцтрамінер, піно грі, каберне совіньйон, мерло, каберне фран, піно нуар, сіра. Але все ж візитна картка - Совіньйон Блан. Ароматика виділяється відтінками тропічних фруктів, смородинового листа, агрусу, лайму, свіжоскошеної трави.

Розглянемо виноробні регіони цієї чудової країни.

Мальборо

Регіон розташований на північно-східній частині Південного острову і вміщує близько 40% всіх виноградників. Вперше виноград почав культивуватися в 1973 р. Тут народжуються яскраві і чудові вина Совіньйон Блан, які здобули світове визнання і славу.

Уаіпара

Цей регіон знаходиться на Південному острові поблизу передгір'я Південних Альп. Відрізняється більш прохолодним кліматом. Тут вирощують прекрасний шардоне і піно нуар.

Окленд

Регіон вміщує 90 виноробних господарств, деякі з яких є найстарішими в країні. Окленд прославився чудовим шардоне з Ку-Меу і червоними винами з острова Уаіхеке.

Хокс Бей

Завдяки кам'янистим грунтам даного регіону, виноробам вдається культивувати прекрасні зразки мерло і каберне совіньйон. Винні критики, експерти і визнані знавці винного світу прирівнюють вина з Хокс Бей до великих бордоських вин. Кращі зразки виготовляє виноробне господарство Ті Мата, засноване в 70-их роках 19 століття.

Гісборн

Регіон замикає трійку лідерів за обсягом виробництва вин в країні. У теплому кліматі цього регіону виробляють ароматні і повнотілі вина. Відмінні показники тут мають: шардоне, гевюрцтрамінер, мюллер турґау і мускат.

Мартінборо

Цей регіон відрізняється прохолодним кліматом, має суглинні грунти. Від північних вітрів він захищений пагорбами. Тут розташовуються виноградники піно нуар і совіньйон блан. 

Вайрарапа

Піно нуар тут особливо добре себе почуває. Чудові вина з Вайрарапи з легкістю конкурують з найвідомішими представниками Бургундії і навіть обходять їх на сліпих дегустаціях.

Популярні вина Нової Зеландії

Незважаючи на те, що в цій країні культивую безліч міжнародних сортів винограду, які завдяки унікальному клімату знаходять зовсім новий облік, все ж Нова Зеландія славиться як країна, яка подарувала світу унікальне біле вино Совіньйон Блан з унікальним і пікантним характером.

Луарські представники цього сорту відрізняються вишуканістю, тонкими фруктовими ароматами з трав'яними відтінками, а новозеландський Совіньйон має яскравий, експресивний характер і аромат.

Новозеландські вина відрізняються високою якістю і унікальними органолептичними властивостями, так як мають особливе географічне розташування і клімат. Більшість вин рекомендується вживати молодими.

Виділимо деякі популярні вина.

Совіньон Блан

Вперше в країні цей сорт було посаджено в Мальборо в 1973 році. Це вино стало справжнім володарем сердець людей по всьому світу.

Багате і насичене вино з фруктовим букетом і легкою цитрусовою гірчинкою в післясмаці поєднує в собі одночасно багатство ароматів і легкість, іскристу свіжість і соковиту кислотність.

Ароматичний профіль цих вин легко впізнати. Він розкривається нотами тропічних фруктів, маракуї, смородинового листа, агрусу.

Піно Нуар

Цей сорт став важливим гравцем виноробства. Це світовий бренд, який твердо зайняв місце у винних картах ресторанів різних країн. Талановиті винороби створили свою унікальну регіональну стилістику. Вони вивчили всі особливості терруару і примхливість сорту. Спочатку вони орієнтувалися на Бургундію, але зараз сміливо пропонують свої Піно Нуари з особливим характером. Новозеландські винороби обмінюються досвідом між собою, влаштовують дегустації, щоб удосконалювати свої вина.

Основними регіонами для виготовлення Піно Нуар є:

  • Мальборо
  • Вайрарапа
  • Нельсон
  • Центральний Отаго
  • Вайпара

Піно Нуар має складність, багатство, розкривається ароматами чорних ягід і фруктів, має димні ноти і відтінки шкіри. Володіє соковитим смаком.

Виноробні на пагорбах виробляють більш насичені і концентровані вина з хорошою текстурою і відтінками чорних фруктів в ароматі.

Вина Нової Зеландії ви можете купити з легкістю в нашому інтернет-магазині Vino.ua. Величезна винна колекція з 4000+ товарів дозволить знайти різні варіанти відповідно до побажань. Вино Нової Зеландії має різну ціну і стартує від 300 грн.

Вгору