Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Аргентинські вина стали неймовірно популярними на світовому ринку. Завдяки унікальному клімату та географічному розташуванню народжуються яскраві і неповторні представники винного світу. Вина Аргентини міцно зайняли позиції в винних картах ресторанів різних країн світу.

Трохи історії

Аргентина виробляє і споживає вина близько двохсот років. Ця традиція почалася, коли іспанські поселенці привезли перші зразки vitis vinifera в Америку в шістнадцятому столітті.

Католицькі священики, які прибули в ці землі, посадили виноградники біля своїх монастирів, щоб забезпечити постійний запас священного вина, використовуваного під час меси. Єзуїти цінували місцеві регіональні вина, оскільки вважали ці вина «дуже щедрими і міцними, здатними витримати тривалі подорожі, не зіпсувавшись».

Виноград поширювався прискореними темпами завдяки оптимальним кліматичним і ґрунтовим умовам, переважаючим на землях, прилеглих до Анд.

Винна промисловість Аргентини за останні п'ять років особливо зросла. Експорт неухильно зростає. Велика частина зростання Аргентини була зумовлена підвищенням якості вин, а завдяки іноземним інвестиціям Аргентина домоглася великого успіху, ставши лідером в галузі. За 20 років врожайність мальбек зросла на понад 700%.

Аргентинське вино зайняло тверду позицію на світовому ринку.

Винні регіони

Вина Аргентини виробляються в багатьох регіонах, протяжністю понад 2000 км. Мендоса є найпопулярнішим і, можливо, найбільшим, з точки зору виробництва. Мендоса, що відповідає за 80% виробництва вина в Аргентині, знаходиться поруч з Андами, де опади з гір і великих висот сприятливі для вирощування вина. Серед інших виноробних регіонів Аргентини: Сальта, Ріо-Негро, Сан-Хуан, Ла-Роха і навіть Патагонія. Крім Патагонії, всі ці винні регіони розташовані на західному кордоні Аргентини, де стік з Анд може зрошувати виноградники, але тепліші внутрішні райони також доступні для вирощування якісного винограду. Також слід зазначити висоту винних регіонів Аргентини. У той час як виноградники в Мендосі захищені від різких температур, виноградники, розташовані на півночі Аргентини, знаходяться на набагато більшій висоті і виноград отримує більш прохолодне повітря.

Виноград

У Мендосі вирощують найрізноманітніші сорти винограду. Велика кількість гектарів зазвичай відводиться під мальбек і каберне совіньйон. Однак через розміри і клімат Мендоси на більшості виноградників також успішно вирощують шардоне, совіньйон блан і сіра. Виноробний регіон Сальти на півночі Аргентини відомий своїм високоякісним каберне і вирощуванням винограду торронтес, ароматного шардоне. В регіоні Ріо-Негро більш прохолодний клімат дозволяє вирощувати такі сорти, як піно нуар і совіньйон блан високої якості. Також слід відзначити успіх регіонів у виробництві ігристих вин, які мають виразні відмінності від своїх європейських братів.

Пару слів про мальбек

Мабуть, найпопулярнішим сортом в Аргентині є мальбек. Ця країна за обсягом більше інших виробляє вина з цього сорту. Тут він знайшов свою другу батьківщину (родом із Бордо). Місцевість, клімат, темперамент аргентинців - все найкращим чином сприяло народженню кращих вин Мальбек в світі.

Чим вищу точку займають виноградники, тим більш насиченими і багатими виходять вина.

Вино має темний насичений червоний колір. Його легко можна впізнати в бокалі по яскравому пурпурному обідку і непрозорому фіолетовому кольорі. Цей сорт відрізняється яскравим фруктовим характером з нотами малини, вишні, сливи, ожини, а також ванілі, тютюну. Вина мають хорошу танінну структуру, але не агресивну. Мальбек має мужнє тіло і темперамент. Аргентинці знатні м'ясоїди в світі. Одна людина з'їдає близько 57 кг м'яса на рік! Вони ніби створили це вино спеціально для супроводу м'ясних страв.

У долині Уко і Лухан-де-Куйо в Мендосі виробляють найкращі вина Аргентини.

Мальбек чудово поєднується з різноманітними м'ясними стравами. Піца, гамбургер, сосиска на грилі - він створить смачну пару разом з ними. Відносно поєднань з сиром, то кращими варіантами стануть блакитні сири, овечі, з гострим пікантним смаком.

Мальбек також відмінно себе покаже в парі з картоплею, смаженими грибами, овочами гриль.

Купити аргентинське вино

Вина Аргентини ви з легкістю можете купити в нашому інтернет-магазині Vino.ua. Власний імпорт і колекція 4000+ товарів дозволять вибрати смачне вино Аргентини за найкращою ціною.

Вгору