Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Французькі вина це елегантна класика винного світу. Це не тільки важлива стаття експорту країни, а й предмет національної гордості, адже немає в світі настільки одержимого емоціями від смакових якостей народу.

Авторитет Франції як однієї з кращих країн - виробників формує визначення, класифікації та контроль. Перелік кращих виноградників зберігається вже понад 200 років. В останні десятиліття він вдосконалився чіткою систематизацією, уточнюючи всі важливі подробиці і характер жорстких правил.

Вина Франції - класифікація

 • Столові вина (Vin de table) - виробляють з урожаю різних регіонів, допускає можливість використання купажу вин різного року. Обсяги продукції, що випускається великі. Недороге вино, яке часто зустрічається в демократичних ресторанчиках.
 • Місцеві вина (Vin de pays) - використовується виноград з конкретних місцевостей, які вказують в назві.
 • Марочні вина гарантовані високою якістю (VDQS) з конкретного регіону. Ці вина повинні відповідати чітким жорстким вимогам.
 • Вина контрольованих найменувань за походженням (АОС) - вино походить з конкретної зони, із зазначенням сортів винограду, дотримані всі нюанси технології виготовлення, позначені в спеціальному регламентованому документі.

Вино з Франції - особливість регіонів

Країну можна розділити на три кліматичних зони:

 • Північна - прохолодний клімат надає винам високу кислотність, терпкі фруктові і мінеральні аромати.
 • Центральна - тепліший клімат, який надає збалансовану кислотність і землисті аромати.
 • Південна - вина з середземноморської частини, володіють середнім рівнем кислотності і ароматом стиглих фруктів.

Регіони

 • Бордо відрізняється відносно м'яким кліматом, з боку океану виноградник захищений сосновим лісом. Зимові заморозки тут дуже рідкісні. На червоне вино припадає 90% всього виробництва - це сорти мерло, каберне совіньйон, каберне фран, пті вердо. Так само вирощують білі сорти совіньйон блан і семільйон, з якого виробляють солодке десертне вино Сотерн.
 • Бургундія - напів континентальний клімат (холодно і сухо взимку, а влітку спекотно). Сам регіон славиться квітковим і земляним Піно Нуар, Гаме, але більше 60% виробництва припадає на Шардоне. Адже саме тут в департаменті Маконне і Шаблі роблять свіже, мінеральне і легке Шардоне. У апелласьйоні Креман де Бургонь виробляють біле і рожеве ігристе вино за тією ж методикою, що і Шампанське.
 • Долина Рони розташована по обидва боки вздовж річки Рони, така протяжність формує різноманітний тип грунтів і сприяє появі широкого спектру смакових якостей вин. Північна частина багата гранітними схилами і близька до континентального клімату, сфокусована на червоних винах із сорту сіра і на білих винах сорту віоньє, марсан і русан. Південна частина - це піщані, кам'янисті рівнини з більш теплим середземноморським кліматом, відома своєю візиткою "Ронського бленду": гренаш- сіра- мурведр
 • Ельзас - клімат помірний напів континентальний теплий і сухий. Популярний своїми витонченими ігристими винами, а також моносепажним білим вином Гевюрцтрамінер, Піно Грі, Рислінг, Мускат, Сільванер, Піно Блан, яке може бути як сухе, так і солодке.
 • Прованс - знаходиться на південному сході Франції в дельті Рони. Середземноморський клімат з сухим літом і м'якими зимами дає можливість розвиватися як танінним і суворим винам Мурведр, Марсан, Гренаш, Барбера, Каріньяно, так і легким ягідним рожевим винам.
 • Долина Луари - північний регіон, де бувають часті заморозки, холодні вітри. Варті окремої уваги вина апелласьону Сансер з його легким витонченим Піно Нуар та яскравими свіжими білими винами. У комуні Вувре представлені вина з шенен блан і совіньйон, які можуть бути як сухими, так і напівсолодкими.
 • Шампань - король усіх ігристих вин. Вапняк, крейда, мергель і дренаж сприяє мінеральності та кислотності, за що цінують шампанське. Для цього використовують сорти піно нуар, піно менье і шардоне. Ціна на шампанське в середньому стартує від 950 грн.

Купити французьке вино в Україні

Щоб зробити гастрономічну подорож регіонами Франції - варто знайти цікаві товари, подивившись онлайн каталог сайту Vino.ua і скористатися доставкою по всій Україні. Якщо Ви перебуваєте в Києві чи Одесі, в нашій мережі роздрібних магазинів сомельє завжди допоможуть вибрати відповідний тип вина або інший алкоголь на будь-який смак і колір.

Вгору