Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Ігристе вино просекко - один з найбільш відомих напоїв Італії, стало популярним і доступним в різних країнах світу. Ігристе просекко підкорило серця мільйонів любителів вина і міцно закріпилося в картах ресторанів. Цей напій вже багато років прикрашає різноманітні урочистості та святкування, а також є невід'ємним супроводом літніх днів. Сьогодні купити ігристе вино просекко можна з легкістю в будь-якій точці України, будь-то Дніпро або Харків. Шампанське prosecco відрізняється приємною ціною.

Це біле вино з бульбашками подарувала світові прекрасна

Італія, а саме регіони Венето і Фріулі-Венеція-Джулія.

Трішки історії

Італійське ігристе вино просекко раніше включало в себе величезну кількість різноманітних солодких газованих вин, що дуже нагадували неякісний Asti (в той час називався Asti Spumante). В якійсь мірі це називали як шампанське вино для бідняків. Винні педагоги використовували його, щоб продемонструвати різницю в якості між ігристими напоями, виготовленими класичним способом, і винами, що були виготовлені з використанням методу Charmat.

В той час, як поліпшувалися методи виготовлення та виноградарства, якість вин також ставала вищою. Перляж вже став більш витонченим і стійким, а букет і смак набули вишукану складність.

Зменшилася кількість добавок цукрів, які раніше у великих кількостях використовувалися з метою маскування дефектів виноробства. Це чудове вино стало більше, ніж складова частина популярного коктейля Bellini. Вино prosecco варто купити, щоб насолоджуватися ним соло.

Виноград

Ігристе вино prosecco виготовляють з винограду сорту глера, раніше він називався просекко. Цей дуже ароматний зелений сорт століттями вирощувався в регіонах Венето і Фріулі на півночі країни.

В Італії просекко повинно виготовлятися не менше ніж на 85% із сорту глера. Решта 15% може складати суміш сортів вердізо, бьянкетта тревіджана, пере, шардоне, піно бьянко, піно гріджио або піно нуар (вініфікований по-білому).

Виноград глера володіє тонкою шкіркою, помірно високим рівнем кислотності (ідеально підходить для ігристих вин) і, найчастіше, дає високий урожай, що означає, що напій буде більш нейтральним. Вина Glera зазвичай варіюються від легкого до середнього, з вмістом алкоголю від 8,5% до 12,5% для повністю сухих вин. Аромати включають щедрі ноти дині, персика, груші, меду і білих квітів.

З 2020 рік для виробництва був схвалений новий рожевий тип просекко. Таке вино має виготовлятися з суміші сортів глера і піно нуар і застосовується лише до DOC.

Особливості виробництва

Шампанське просекко виготовляють за методом Charmat, також відомого як італійський метод або Tank Method, названий на честь Ежена Шарма, який запатентував розроблену версію методу в 1907 році.

Після збору врожаю виноград відправляється на виноробню для м'якого пресування, під час якого відділяється сік з серцевини винограду. Приблизно з 100 кілограмів винограду виходить 70 літрів вина. Це сусло (непрозорий сік) залишають для відстоювання в резервуарах з нержавіючої сталі при температурі від 5 до 10 градусів протягом від 10 до 12 годин.

Коли мутна частина сусла осяде, для бродіння додаються натуральні дріжджі, які сприяють перетворенню натурального цукру в спирт. Цей процес ферментації зазвичай займає від 15 до 20 днів, а в резервуарах підтримується температура від 18 до 20 градусів.

Потім до основного вина додають цукор і дріжджі, суміш поміщають в резервуари високого тиску з нержавіючої сталі для вторинного бродіння. Дріжджі споживають цукор, а під час бродіння виділяється вуглекислий газ. Газу нікуди діватись, тому ємність знаходиться під тиском, що призводить до газування вина і утворення характерних бульбашок.

Чим довше вино знаходиться в резервуарі, тим більше ароматів зберігається, а бульбашки стають більш тонкими і стійкими. Оскільки це займає більше часу, пляшки стають більш дорогими, а Charmat Lungo (до дев'яти місяців) є більш якісним Prosecco. Однак в цілому танковий метод дуже ефективний, тому Prosecco може бути дуже доступним і набагато дешевше шампанського.

Як тільки вино досягне бажаного рівня алкоголю, вино охолоджують і фільтрують, щоб видалити всі дріжджі, використовувані при бродінні. Деяка кількість залишкового цукру зберігається для додання солодощі, потім просекко розливається в пляшки під тиском, щоб утримати бульбашки. Весь процес вторинної ферментації займає мінімум 30 днів.

Стилі просекко

DOC охоплює 3 стилі просекко:

  • still (тихе)
  • frizzante (напівігрістое)
  • spumante (ігристе)

Prosecco має 2 винних субрегіону в його зонах: Тревізо (Венето) і Трієст (Фріулі).

"Тихий" варіант просекко найменш поширений і за межами країни він рідко зустрічається.

Та й знає про його існування мало хто. Ну а спуманте і фрізанте відрізняються один від одного тиском всередині пляшки.

Ігристі фрізанте часто дешевші, ніж їх брати спуманте, ну і володіють легким і нестійким мусом. Вони схожі на просекко в старому стилі. Ну сучасний варіант просекко підкорює світ все більше, позиціонуючи себе як окремий стиль ігристих вин.

Виходячи з виробничих правил DOC 2009 року, просекко класифікують по солодкості:

  • Brut Nature
  • Brut
  • Extra Dry
  • Dry
  • Demi-Sec

Ці рівні базуються на регламентованій в ЄС термінології позначення солодкості вин. Рожеве просекко може бути тільки Brut Nature, брют або екстра драй.

Придбати рожеве просекко в Києві або іншій точці України можна легко в нашому інтернет-магазині Vino.ua. Ігристе вино prosecco здивує вас ціною.

З чим пити просекко

Вина просекко - універсальні і чудово поєднуються з широким спектром різних продуктів, таких як в'ялене м'ясо, міцні сири, риба. Сухе ігристе вино просекко смачно поєднується з устрицями, морепродуктами, а також фруктовими тарілками.

Його також зазвичай п'ють соло. У колоритній Італії це вино є повсюди і п'ють його в будь-який час, хоча на міжнародному рівні його зазвичай п'ють як аперитив (перед їжею).

Купити просекко

Купити шампанське або prosecco ви можете з легкістю в нашому інтернет-магазині Vino.ua. Власний імпорт і колекція з 4000+ товарів дозволять вибрати краще ігристе вино. Шампанське і просекко відрізняються за ціною. Шампанське не може бути дешевим і ціна стартує від 1000 грн. Просекко має різну вартість. Пляшка коштує від 200 грн. Вино просекко - це завжди вигідна ціна. Також ви можете придбати італійське шампанське просекко в одному з наших бутіків роздрібної мережі в Києві чи Одесі.

Вгору