Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Просекко Тревізо - це легке італійське ігристе вино, яке є одним із найпопулярніших ігристих вин для будь-якого свята та урочистостей. Це ігристе вино досить універсальне, щоб пити його як аперитив, соло, у поєднанні з їжею або як інгредієнт коктейлю. Просекко часто порівнюють з шампанським, але італійське ігристе вино пропонує безліч унікальних відмінностей, не кажучи вже про повсякденну доступність.

Просекко буває різного ступеня солодкості і може бути навіть сухим, має ніжний золотисто-солом'яний колір.

Особливості території вирощування

Просекко походить з великої зони вирощування, яка охоплює дев'ять різних провінцій, включаючи регіони Венето та Фріулі на північному сході Італії. Клімат теплий і помірний, але райони, де розташовані виноградники Glera – особливо якісніші, – зазвичай розташовані на схилах пагорбів, де температура нижча та йде багато дощів.

Prosecco DOC - це базовий рівень якості для вин регіону, а також найдоступніший. Виробники в провінціях Тревізо та Трієст можуть маркувати свої вина DOC Treviso або DOC Trieste, за умови, що виробництво повністю здійснюється в одній із цих двох комун.

Prosecco Superiore DOCG - це ігристі вина найвищої якості, що виготовляють у Венето, Тревізо.

Якщо виноград збирають, а вина виготовляють та розливають у пляшки у провінціях Тревізо та Трієст, їх можна позначати на етикетці як Prosecco Treviso DOC або Prosecco DOC Trieste. Всі Prosecco DOC дозволяють збільшити виробництво порівняно зі строгими DOCG у цьому районі.

Особливості виготовлення

Відповідно до виробництва, просекко виготовляється переважно з білого сорту винограду глера. Цей сорт відрізняється тонкою шкіркою та вирощується в регіонах Венето та Фріулі протягом століть.

У країні просекко відноситься виключно до тих вин, що виготовляються в межах трьох певних позначених найменувань, вироблених із вмістом від 85% glera. Однак відомо, що закордонні виробники також використовують цей термін для позначення власних розливів, що є ґрунтом для судових спорів.

Glera має тенденцію до високих урожаїв, і чим більший урожай, тим менш виразним стає вино.

Завдяки збалансованій кислотності ягід, виходить чудове ігристе вино. Сорт дає багатий аромат стиглих яблук, груші, дині, персика, білих квітів. Бажаний стиль виготовлення та кількість залишкового цукру впливають на міцність напою, що варіюється від 8,5% до 12,5% для повністю сухих вин.

Існує два основних стилі цього ігристого:

  • Frizzante (напівгристе)
  • Spumante (ігристе).

Для виготовлення просекко використовується метод Шарма (або метод резервуара).

Аромат та смак

Це ігристе вино часто вважається солодшим, ніж шампанське, але в більшості випадків воно сухе або напівсухе, з кислотністю від середньої до високої та з великою кількістю фруктів. Лимон та інші цитрусові нотки переважають разом зі смаком зелених фруктів, таких як яблуко, груша чи айва. Просекко може мати різний ступінь солодощі:

  • brut prosecco містить менше 12 грамів залишкового цукру на літр
  • extra extra dry містить від 12 до 17 грамів залишкового цукру на літр
  • secco містить від 17 до 32 грамів на літр
  • demi-sec найсолодший, містить від 32 до 50 г залишкового цукру на літр

У той час як більшість виробників просекко використовують 100% глера, правила DOC та DOCG дозволяють вину містити до 15% шардоне, піно б'янко, піно гріджио або навіть піно нуар (за умови, що вініфікується як біле вино). Включення цих сортів до суміші може додати структуру та складність, що є бонусом, якщо у винограду глера був важкий вегетаційний рік.

Залежно від виробника, органолептичні властивості просекко можуть відрізнятися.

Виділимо деяких популярних виробників: Maschio dei Cavalieri, Teresa Rizzi, Santa Margherita, Giacondi, Bellussi, Ruggeri.

З чим пити просекко

Просекко чудово пасує для будь-якого випадку, тому що відмінно поєднується з їжею. Цей популярний варіант пізнього сніданку поєднується з фруктовим салатом або динею в прошутто. Ігристе вино також можна поєднувати, використовуючи в'ялене м'ясо та сухофрукти на блюді з м'ясними закусками. Що стосується вечері, шукайте страви міжнародної кухні: ігристі бульбашки та фруктовий характер вина будуть сяяти разом із пряним тайським соусом або суші.

Купити просекко Тревізо біле брют

Замовити просекко ви можете, відвідавши наш інтернет-магазин Vino.ua. На сайті компанії понад 4000+ товарів. Шампанське prosecco treviso має різну ціну. Вартість стартує від 200 грн. Ми здійснюємо доставку по всій Україні. Також ви можете відвідати один із роздрібних магазинів мережі у Києві, Одесі, Львові. Уся інформація є на нашому сайті.

Вгору