Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Червоне шампанське не настільки популярно як біле, але той, хто його розсмакував - найімовірніше закохався.

І не дивлячись на те, що, відкриваючи пляшку шампанського ми звикли бачити в бокалі ніжну гру бульбашок золотистого кольору, все ж існують ігристі рожевого і навіть червоного кольору. Більш того, при виробництві французького шампанського використовують червоний сорт винограду піно нуар.

Так чому ж ми все таки серед такого достатку білих ігристих вин рідко зустрічаємо варіант червоних ігристих?

Особливості виготовлення

Справа в тому, що червоні сорти зазвичай більш танінні і насичені, а ігристе більше асоціюється з легкістю, ніжністю та свіжістю.

Другий же варіант більш пов'язаний з ринком споживачів, охочих пити елегантне чисте біле іскристе вино і історією шампанського, яке з'явилося випадковим чином. В ході виробництва тихих білих вин в підвалі була занадто низька температура, яка сприяла зупиненню бродіння, а навесні температура піднімалася і починалося повторне бродіння з виділенням тих самих бульбашок. Так виробники почали експериментувати з тим, щоб з червоних сортів винограду отримувати саме білі вина.

У Франції є окремий апелласьон для виробництва червоного ігристого вина і знаходиться він у відомому виноробному регіоні Бургундії. Називається це вино Бургонь Муссо і в нього входять сорти піно нуар і гаме.

Різноманітність вин

Найчастіше варіанти червоних ігристих можна зустріти серед італійського ламбруско з одного з видів цього сорту ламбруско реджано, названого в честь території зростання - Реджо-Емілія. З нього виробляють як сухі, так і напівсолодкі (amabile) з солодкими (dolce) винами, що відрізняються своєю збалансованістю кислотності, повнотілістю і фруктовістю.

Так само цікаві варіанти червоного ігристого зустрічаються в Грузії, серед них:

  • Садарбазо - представник червоного ігристого з насиченим ароматом ягід і червоних фруктів. Використовують сорти александроулі, сапераві, оджалеші, тавквері.
  • Сахалісо - буває як білим, так і червоним, для виробництва якого використовують місцеві різні сорти.
  • Терджола - вино з характерним червоним кольором і сливовим ароматом. Сортовий склад: цицка, александроулі, муджеретулі, вирощуваних на Заході Грузії.

В Україні також можна знайти гідні зразки червоного шампанського серед виробників Артемівського винзаводу, Апострофа. Для виробництва використовують сорти сапераві, бастардо, мерло, каберне совіньйон і каберне фран. У них, як правило, насичений фруктовий букет, в ароматі присутні ноти квітів і ягід. У смаку відчуваються таніни і різкіші ягідні мотиви вишні, полуниці, ожини в палітрі з легкою пряністю.

Купити червоне ігристе вино

Купити червоне ігристе в Україні Ви можете зробивши замовлення на сайті онлайн магазину Vino.ua, де Вас порадує широкий асортимент вин, приємна ціна, вигідні акційні пропозиції і перевага доставки по Україні. Також Ви можете проконсультуватися у виборі вина з нашими сомельє в мережі роздрібної торгівлі магазинів Vino.ua, які підберуть все згідно смаковим уподобанням і особливостям поєднання зі стравами.

Вгору