Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Білі французькі вина захоплюють своєю вишуканістю, елегантністю і багатством і вони міцно зайняли місця в винних картах різних країн світу. Саме у Франції вперше було створено класифікацію вин ще в 1855 році, яка діє по сьогоднішній день. Дбайливе ставлення французів до виноробства, в якому якість понад усе, погоня за кращими смаковими якостями в доповненні з вигідними кліматичними умовами робить Францію лідером у винній сфері.

Де виготовляють вина

Основні найпопулярніші виноробні регіони Франції:

 • Бордо
 • Бургундія
 • Шампань
 • Долина Рони
 • Ельзас
 • Долина Луари
 • Прованс

У кожній зоні свої кліматичні умови, свої властивості ґрунтів, тому і вина з кожного регіону мають різні характери.

Дана класифікація має ряд вимог і правил, які регламентують процес виготовлення, а також дозволені сорти, урожайність.

 1. AOC - Appellation d'Origine Controlee Appellation d'Origine Protegee - найвища категорія виключно для кращих вин. Територія походження, виноград, способи виробництва строго регулюються вимогами і законом.
 2. VDQS- Vin Délimité de Qualité Supérieure - вина відповідають AOC, але ще офіційно не отримали цього статусу.
 3. VDP IGP- Vin de Pays / Indication Géographique Protégée - місцеве вино з позначенням місця виробництва.
 4. VDT / VDF Vin De Table - сюди входять столові вина. На цю категорію припадає десь 50% вироблених вин Франції.

Особливості регіонів

Білі французькі вина виготовляють в різних регіонах, використовуючи різноманітні сорти.

Не дивлячись на те, що більшість виноробних зон виробляють відомі всім вишукані червоні вина, в кожній зоні є свої визначні білі вина.

Бордо

Так в Бордо існує не тільки звичний нам червоний купаж Бордо з мерло і каберне совіньйон, а й білий купаж Бордо Блан з семільйона і совіньйон блан. Має смак цитрусових, ромашки, грейпфрута і бджолиного воску. Більш насичені вина Бордо Блан будуть родом з Пессак-Леоньяна і Грава, а більш легкі з Антр-де-Мера.

Бургундія

Бургундія відома перш за все своїм Шаблі. Тут його виробляють з сорту шардоне і особливістю цього вина вважається його виразна мінеральність, завдяки крейдяним грунтам. У смаку вони володіють кислотністю з чіткими нотами цитрусових, яблук і маракуї. Бургундське шардоне з регіону Макконе не витримується в бочках, в його ароматі чутні жовті яблука, лимонна цедра, абрикос і свіжоскошена трава. А в регіоні Кот-д-Ор навпаки переважно проходить витримка в бочках, що надає вершкових, ванільних ароматів і смак яблучного пирога.

Долина Рони

В Долині Рони головні сорти винограду для виробництва білих вин - марсан, русан і віоньє. Марсан частіше виступає базовим сортом в купажах, яким надає тільності - він повнотілий, має багатий колір і виражений аромат фруктів, персиків, абрикосів. У віоньє невисокий рівень кислотності, тому вони дуже насичені квітково-медовими відтінками з яблучними нотками. Також в цьому регіоні виробляють рідкісні вина Мускат Блан з категорії, яку французи називають VDN або Vin Doux Naturels (вино природної солодкості) - кріплене десертне. Вина насичені, для них характерні аромати орхідей, зацукрованого апельсина, меду і тропічних фруктів.

Ельзас

Ельзас довгий час перебував у владі Німеччини й не дивно, що суміш французьких і німецьких сортів винограду - рислінг, гевюрцтрамінер, піно грі і мускат. Вина Ельзасу завжди насичені і бувають пряними (гевюрцтрамінер і піно грі), хоча в інших регіонах у них досить нейтральні смакові характеристики. Ельзаський рислінг виділяється своїм винятковим ніжним ароматом бджолиного воску з бензольними нотами, може відмінно поєднуватися з гострими азіатськими стравами. Гевюрцтрамінер - дуже ароматне вино з нотами лічі та троянди. Піно грі - свіже вино з ароматами персика, лимона, меду, переплетення фруктів з легкою солодкістю. Добре поєднується з рибними стравами, паштетами, десертами і фруктами.

Долина Луари

Найвишуканішими винами Долини Луари вважається Сансер і Пуйі Фюме, які розташовуються на різних берегах один навпроти одного. Для Сансера використовують виноград совіньйон блан. Вапнякові грунти надають цьому вину елегантну минеральність з ароматами чорної смородини, ромашки, нарциса, акації.

Площа Пуйї Фуме сягає близько 700 га. Ці вина також з совіньйон блан, але дещо відрізняються своєю димною ноткою в округлій минеральності, спровокованої особливістю ґрунтів. Воно більш насичене і міцне, з більш тривалим післясмаком, ніж Сансер. В ароматі вловимі нотки агрусу, лілії, цитрусових, дині, троянди, лісового горіха і фісташки.

Купити біле вино Франції Ви можете серед широкого асортименту інтернет магазину Vino.ua. При виборі важливо звертати увагу на регіон виробництва і рік врожаю. Зробити замовлення на сайті ви можете в будь-який зручний час і наші менеджери зв'яжуться з вами.

Вгору