Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Французьке червоне вино

Червоні французькі вина є найяскравішими представниками винного світу. Цей напій нерозривно пов'язаний з країною. Можна зустріти величезну різноманітність стилів і видів червоних вин. Тут все залежить від особливості сорту винограду, виробника, методу виробництва, виноробних регіонів, творчості винороба.

Багато вин мають хороший потенціал до старіння, завдяки чому вони ідеально підходять для зберігання. Вино французьке червоне багато хто вважає еталоном на винній арені, завдяки його елегантному аромату, вишуканому смаку і чудовій текстурі. Країна виробляє як сухі, так і багаті солодкі вина.

Також варто відзначити, що на аукціонах червоні вина Франції беруть першість за вартістю, досягають рекордних значень, мають дуже високу вартість.

Що тут скажеш, різноманітність французьких вин вражає уяву!

Трохи історії

Виноробство у Франції має тисячолітню історію і бере своє коріння за кілька століть до н.е. Цьому сприяли римляни. На підкорених землях вони засаджували виноградники, таким чином започатковуючи приголомшливу виноробну історію.

В середні віки головними гравцями на виноробної арені були монастирі. Монахи висаджували виноградники, доглядали за ними і виробляли священний напій - вино. Так вони довгий час підтримували винне виробництво, поки в кінці 19 століття не відбулася подія, винуватцем якої стала філоксера. Знищено було величезну кількість виноградників. Не дивлячись на катастрофічні втрати, вийшло викорінити шкідника.

Пройшовши свій нелегкий шлях, Франція стала однією з країн-лідерів по виробництву вина.

Сорти винограду

На французькій землі виростає більше двохсот сортів. Найбільш поширеними є:

 • мерло
 • каберне совіньйон
 • каберне фран
 • піно нуар
 • сіра
 • гренаш
 • каріньян
 • гаме
 • мальбек
 • мурведр

Виробництво вин Мерло у Франції має величезні масштаби і становить 11% світового виробництва цього сорту. Також тут виробляють одні з найдорожчих вин - Chateau Petrus. Пляшка вина може мати вартість в кілька тисяч доларів. Мерло досить часто виступає в бленді з високотанінними сортами для отримання м'якої красивої структури. Часто таким чином виготовляють столові вина.

Гренаш один з найпопулярніших сортів Кот-дю-Рон і Лангедок-Руссільйон. Напій поєднує в собі красиві фруктові ноти і відтінки дерева, а також м'яку оксамитову текстуру. Часто гренаш виступає в бленді з сірою і мурведром - цей купаж позначається GSM.

Він дає винам ноти фруктів і спецій, з лакричними і перцевими відтінками.

Каріньян відрізняється досить яскравою танінністю, високим рівнем кислотності і дарує винам глибокий колір.

Каберне совіньйон забезпечує вину хороший потенціал до старіння, що сприяє тривалій витримці. Це ключовий інгредієнт купажу Бордо, найпопулярніший сорт винограду. Найбільшими площами виноградників каберне совіньйон може похвалитися Бордо і південний захід Франції.

Каберне фран широко поширений в Бордо, Луарі і Лангедок-Руссільйон.

Піно нуар популярний бургундський сорт, а також поширений в Шампані, Ельзасі та Долині Луари. Піно нуари Франції відомі своєю низькою танінністю, мають гарний майже прозорий червоний колір і неймовірно елегантний букет. Вино в смаку глибоке, з яскравою кислотністю і ягідним післясмаком.

Сорт гаме використовують для створення вин Божоле нуво. Це вино радує соковитим присмаком, "молодою" експресивністю і дивовижною здатністю створювати прекрасний настрій.

Основні регіони

Безумовно, Франція це як синонім слова "вино". Вони нерозривно пов'язані один з одним і мають воістину приголомшливий тандем. Але в яких саме регіонах виробляють цей напій? Розглянемо основні.

Бордо

Терруар Бордо має відмінності на правому і лівому березі. Вина з Лівого берега виробляють найчастіше з сорту винограду каберне совіньйон, з використанням невеликої частини мерло, а Правий берег - це переважання мерло і каберне фран з незначною частиною каберне совіньйон. Тут популярний так званий "бордоський" бленд, до складу якого входять сорти каберне совіньйон, мерло, каберне фран.

Також цей регіон відомий великими винами Бордо. Вважається, що вони мають найкращу якість, еталонну органолептику і є одними з найдорожчих вин в світі.

Бургундія

Уже багато століть Бургундія славиться вишуканими тонкими винами Піно Нуар. Тут вони чудово відображають терруар. У цьому регіоні якості виноградників та землі надається особливе значення. Тому існує чотири рівні якості:

 • Grand cru (найвищий клас вин, найвища якість)
 • Premier Cru (вина кращих виноробів регіону)
 • Village Wines ( "сільські" вина)
 • Regional Wines (регіональні вина)

Рівні забезпечують суворий контроль і також мають істотний вплив на вартість кінцевого продукту.

У Бургундії домінує піно нуар, потім гаме.

Також тут народжується чудове біле Шаблі.

Долина Рони

Регіон славиться чудовими червоними винами. Особливе значення тут має Кот-дю-Рон. У регіоні панує сорт сіра.

Бленд GSM об'єднав в собі сорти гренаш, сіра, мурведр.

Завдяки збалансованому складу, ці вина можна пити як молодими, так і з тривалою витримкою. Ронський бленд прославився у багатьох виноробних країнах. Деякі навіть стали його копіювати.

Цей регіон може похвалитися понад сотнею вин, які отримали 100 балів від Роберта Паркера.

Також тут народжується знамените "папське" вино Шатонюф-дю-Пап.

Долина Луари

La Vallée de la Loire також виготовляє щедрі червоні вина. Щорічно тут виробляють великі обсяги простих зрозумілих повсякденних вин, але при цьому також створюються кращі представники винного світу. Основними сортами є каберне фран, піно нуар, гаме, мальбек.

Вина мають відмінну структуру, м'які таніни і глибокі відтінки. Представники каберне фран мають гарну соковиту ароматику з красивими нотами малини, чорної смородини, а також відтінками графіту.

Місцеві винороби виробляють багаті танінами вина - Сомюр, Шенон. Органолептичні властивості вин можуть бути найрізноманітнішими - ніжними і зрозумілими, або ж пряними, глибокими, танінними.

Купити французьке червоне вино

Червоне вино з Франції можна купити в нашому інтернет-магазині Vino.ua. В нашій колекції з 4000+ товарів є різні алкогольні напої. Ви можете знайти будь-яке вино до смаку. Також ви можете відвідати один з роздрібних магазинів в Києві чи Одесі, де наші кавісти допоможуть зробити ідеальний вибір.

Вгору