Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Вино французьке червоне сухе

Червоне сухе французьке вино є одним з найпопулярніших, а також часом найдорожчих вин у всьому світі. Вино Франції має найвищу якість і благородний характер.

В даний час Франція є другою за величиною виноробної країною в світі (після Італії), виробляючи в середньому понад шість мільярдів пляшок в рік.

Нагадаємо, що сухе вино не має залишкового цукру, що дозволяє сконцентрувати увагу на глибині смаку червоного вина.

Розглянемо найбільш популярні регіони виробництва червоних сухих вин.

Бургундія

Ченці обробляли цю землю століттями і відзначили, які місця найкраще підходять для вирощування винограду. Виноградники були розділені між декількома власниками в міру зміни поколінь, тому що наполеонівський кодекс передбачав, що виноградники сім'ї були розділені між їх дітьми, а не передавалися у спадок.

Червоне сухе вино в Бургундії в основному пов'язано з піно нуар, але є один виняток: Божоле. У цьому районі з винограду гаме роблять смачні червоні вина. У цих винах є щось більше, ніж просто вироблене Божоле Нуво, призначене для святкування врожаю. Вина з десяти крю Божоле улюблені серед винних ботаніків. Всього їх десять, але деякі з них - це Morgon, Fleurie або Moulin-A-Vent.

Бордо

Вина з Бордо майже завжди є сумішшю різних сортів винограду. Це може бути каберне совіньйон, мерло, мальбек, каберне фран і/або пті вердо.

Регіон Бордо часто ділиться на Лівобережжя та Правобережжя. Територія розділена річкою Жиронда, в яку впадають дві менші річки - Гаронна і Дордонь.

Лівий берег на західній стороні включає Медок і Верхній Медок (на північ від міста Бордо) і Грав. Знамениті села Сен-Естеф, Пойак, Сен-Жюльєн і Марго знаходяться в Haut Medoc. В районі Грав на південь від міста знаходиться місто Пессак-Леоньян, де знаходиться знаменитий замок О-Бріон.

У сумішах для вин з лівого берега, в основному, переважає каберне совіньйон (вино має насичений глибокий червоний колір), в той час як в блендах з правого берега - східної сторони, що включає Сент-Емільон і Помероль - більше уваги приділяється мерло.

На відміну від Бургундії, класифікація в Бордо базуэться на виробниках, а не на конкретній ділянці землі, на якому вирощується виноград.

Долина Луари

Тут найбільш поширені білий сорт винограду шенен блан і червоний каберне фран. Використовуючи шенен блан виробляють чудове біле французьке вино. Каберне фран, що також входить до складу бордоського бленду, проявляє за допомогою характерних нот чорної вишні, трав'янисто-зелених овочів. Ви також можете знайти гострий і яскравий Pineau d'Aunis в Анжу і Турень.

Долина Рони

Річка Рона бере початок в Альпах і тече через Валансьєн і Авіньйон, закінчуючись в Середземному морі в районі Марселя. Район зазвичай ділиться на дві основні частини: Північна Рона і Південна Рона.

Північна Рона завжди асоціюється з сортом сіра. Виноград знаходить своє гостре і м'ясне відображення на крутих схилах пагорбів, що оточували річку. Хороший спосіб спробувати ці вина - спробувати St. Joseph або Crozes-Hermitage. Деякі талановиті виробники виробляють вина під скромним позначенням Vin de Pays Collines Rhodaniennes, і вони можуть бути чудовими і надзвичайно доступними.

Сонячна Південна Рона виступає на чолі з гренаш. Зазвичай це «GSM», скорочення від Grenache, Syrah і Mourvèdre. Також присутні і інші сорти винограду, такі як сенсо і кунуаз, насправді в купаж для Шатонеф-дю-Пап дозволено використовувати тринадцять різних сортів винограду.

На етикетках вин Рони, які ви найчастіше побачите в винних магазинах або у винній карті, буде вказано Côtes-du-Rhône. Це теж, ймовірно, суміші GSM, іноді включаючи Cinsault, Carignane і Counoise.

Лангедок-Руссільон

Лангедок і Руссільон - два великі регіони, що лежать на узбережжі Середземного моря. Червоні і рожеві вина з цих регіонів, як правило, представляють собою суміш каріньян, сенсо, гренаш, сіра, мурведр, а також інших місцевих і міжнародних сортів.

Купити вино червоне сухе Франції можна в нашому інтернет-магазині Vino.ua. Тут можна придбати різноманітні алкогольні напої, адже асортимент представлений понад 4000 товарів. Французькі вина червоні сухі також можна придбати в роздрібних магазинах мережі в Києві чи Одесі.

Вгору