Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Італійські білі вина відомі у всьому світі своєю легкістю і яскравістю. Вони можуть здивувати вас і втамувати спрагу. Від простих базових до складних вишуканих - кожен знайде вино за смаком.

Найбільш поширені сухі білі, але ви також знайдете тут прекрасні солодкі та ігристі вина.

Це одна з найстаріших і найбільших країн-виробників вина у світі. Навіть древні греки називали Італію «Енотрія», що в перекладі означає «країна вина». Італійці дуже наполегливі і дуже люблять вино. Вони розробили жорстку систему контролю якості і вона в пріоритеті понад усе.

Італійський півострів простягається від Альп на півночі до Африки на півдні. Оточена Середземним морем, Італія славиться безліччю виноробних регіонів.

Різноманітність білих вин Італії

Італійці в першу чергу виробляють вино для себе, під свою багату кухню. Вина темпераментні як і самі жителі цієї харизматичною країни.

В регіоні Венето виробляють одне з найпопулярніших білих вин - Соаве (Soave). Для його виробництва використовують сорти винограду гарганега і треббіано. Воно легке, соковите, з ніжною кислинкою і нотами яблук та акації.

Орвієто (Orvieto) - солодко-терпкий смак і багатий фруктовий аромат.

Сицилійські білі вина, такі як Грілло мають цікавий характер. Вулканічний грунт, особливий клімат та умілі руки винороба народжують яскраві вина з фруктовими нотами і мінеральними ньюансами.

Гордістю П'ємонту є білі вина Гаві (Gavi). Виноробна зона Gavi лежить на кордоні з Лігурією. Виноградники простягаються на пагорбах і обдуваються морськими вітрами. Вина відносяться до категорії DOCG.

Якщо говоримо про ігристі винах, то просекко найпопулярніше італійське ігристе. Тут без заперечень. Його люблять в різних куточках світу за свою невибагливість, гарний настрій і відчуття dolce vita. Воно завжди доречне і може бути просто приводом, щоб провести добре час.

Це всього лише мала частина білих вин Італії, оскільки винна спадщина цієї країни величезна.

Регіони виробництва білих італійських вин

У всіх винних регіонах країни виготовляють білі вина. Але виділимо кілька, де виробляють найкращі білі вина Італії:

 1. Фріулі-Венеція-Джулія. На білі вина тут припадає більше 77% виробництва вина. Це найбільший виробник білого вина в Італії. Collio і Prosecco - два DOC, які виробляють біле вино у Фріулі. Коллі виробляє вина, в тому числі з сортів совіньйон блан, шардоне і піно гріджио.
 2. Тоскана. Вирощують такі білі сорти винограду, як совіньйон блан, шардоне, кортезе, треббіано і верментіно.
 3. П'ємонт. Білі вина мають категорію DOC, наприклад вина шардоне, арне і гаві. Виноград арнеіс вирощують в Роеро DOC. Cortese di Gavi - ще одне біле вино Piedmont DOC, яке отримало свою назву від комуни Гаві.
 4. Венето. Ще один гігант з виробництва білого вина, що пропонує кілька білих вин DOC, включаючи лугану і просекко. Сорт винограду гарганега найбільш популярний в регіоні, за ним слідують піно б’янко, треббіано, шардоне і піно гріджио. Виноград глера використовують для виготовлення популярного ігристого вина просекко (prosecco). Також тут народжується знамените Соаве.
 5. Сицилія - острів на півдні Італії. Ще один популярний регіон білого вина. Використовують сорти винограду карріканте, катарратто, треббіано і міннеллі, грілло, греканіко. Вина народжуються яскравими і цікавими, завдяки вулканічним грунтам і особливому клімату.
 6. Емілія-Романья. Цей красивий винний регіон розташований в Північній Італії і виробляє однакову кількість білого і червоного вина. Мальвазія і треббіано - два білих сорти винограду, які тут вирощуються. Три основні стилі білих вин - це Піньолетто (ніжне блідо-жовте вино), Мальвазія (ароматне і сухе) і Альбана.

Сорти винограду

Виділимо кілька основних білих сортів винограду для виробництва білих вин:

 • піно гріджіо
 • шардоне
 • верментіно
 • гарганега
 • грілло
 • кортезе
 • арнеіс
 • треббіано
 • совіньйон блан
 • мальвазія
 • катарратто
 • мускат

Класифікація італійських вин

Якщо бачите позначення DOCG на етикетці, то сміливо беріть пляшку. Це найвища категорія в класифікації. Таке позначення отримують тільки найкращі вина і винороби. Вони зроблені в конкретних регіонах і при строгому дотриманні технології.

DOC - вина вироблені з винограду з конкретного регіону. Можна відразу зрозуміти, як зроблено вино і що ви отримаєте в результаті в бокалі.

IGT - категорія вин з регіонів. Обов'язковою умовою є позначення типу вина і зони походження.

VdT - категорія столових вин. Місце знаходження виноградних лоз і технологія виробництва не контролюються. Немає особливих вимог до якості вина.

З чим пити біле італійське вино

Різноманітність білих вин дозволяє поєднувати їх з широким діапазоном страв.

Італійці запивають обід чи вечерю або водою, або вином. Найчастіше вином.

Біле вино смачно поєднується з пастою, різотто, салатами, стравами з птиці.

Чудовою парою стануть страви з риби і морепродуктів.

Як аперитив вживають сухі ігристі, легкі вина. Просекко стане відмінним початком свята, урочистостей.

Як вибрати біле італійське вино

Вибираючи вино, звертайте увагу на наступне:

 • регіон виробництва
 • сортовий склад
 • вінтаж
 • місце розливу (має збігатися з місцем виробництва)
 • бренд

Всі ці фактори впливають на те, що саме ви отримаєте в своєму бокалі і яка буде вартість вина.

Якщо ви шукайте базові і демократичні в ціні білі вина, то зверніть увагу на південь Італії. Тут багато варіантів, які підійдуть на кожен день.

Соаве - хороше вино з лояльним цінником, його можна купити починаючи від 150 грн.

У Тоскані і П'ємонті виробляють найбільш дорогі вина.

На сайті Vino.ua, а також в мережі роздрібних магазинів, ви можете купити якісне біле італійське вино за найкращою ціною! Власний імпорт з різних виноробних країн і 4000+ позицій в колекції дозволять вибрати для себе найкраще і найсмачніше вино! А ми швидко доставимо його в будь-яку точку України!

Вгору