VerdejoВердехо – це білий сорт винограду з яскравою палітрою ароматів, який вирощують переважно в регіоні Руеда в центральній частині Іспанії. Досі точно не відома батьківщина цього сорту. Вважається, що найбільш вирогідним місцем походження є регіон Кастилія-і-Леон, хоча також є припущення, що вердехо прибув з південної Іспанії та Північної Африки в XI столітті.

Тим не менш, які б не були витоки цього сорту, сьогодні Руеда є його незмінним домом. Вердехо охоплює переважну більшість виноградників в цьому регіоні та є одним з найпопулярніших білих сортів винограду в Іспанії. Тут він демонструє всі грані свого розмаїття, хоча на території інших європейських країн майже не вирощується.

Вина апеласьйону Руеда повинні мати у своєму складі, принаймні, 50% вердехо, інші 50% - совіньйон блан та віура. В назві вина вказується слово вердехо, якщо воно як мінімум на 85% складається з цього сорту. Хоча, як правило, більшість таких вин є повністю моносортовими. Вердехо також є ключовим сортом винограду для ігристих вин регіону Руеда, відомих як еспумозо.

Вердехо можна віднести до ароматних сортів винограду. В ньому домінують аромати фруктів, таких як лайм, зелена диня, грейпфрут, білий персик та фенхель. Вина з вердехо мають гарний баланс рівня кислотності, алкоголю та фруктовості.