Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Вино Каберне червоне сухе

Вино каберне совіньйон червоне сухе найчастіше можна зустріти на полицях магазинів. І при цьому вино матиме різні країни походження. Якщо ви любитель вина, то, напевно, мали задоволення спробувати каберне совіньйон. Само собою зрозуміло, вино каберне совіньйон є одним з найвідоміших червоних вин, і не дарма! Його виробляють практично у всіх виноробних країнах і сам цей сорт очолює рейтинг найпоширеніших сортів винограду. Дізнаємося докладніше про каберне і вина з нього.

Трішки історії

Каберне совіньйон сходить до сімнадцятого століття внаслідок випадкового схрещування двох сортів винограду. Два сорти винограду включали червоний каберне фран та білий сорт совіньйон блан. Доктор Керол Мередіт та її дослідницька група у Каліфорнійському університеті в Девісі були першими, хто використав ДНК-типування для визначення походження різних сортів вина. Тільки в 1996 році світ дізнався, що каберне совіньйон дійсно був дітищем каберне фран і совіньйон блан.

Його популярність у Бордо призвела до того, що каберне совіньйон отримав міжнародне визнання. Примітно, що виноград невеликого розміру і з товстою шкіркою, тому в ньому міститься високий вміст дубильних речовин і шкірка у співвідношенні з м'якоттю.

Регіони зростання

На сьогоднішній день виноград каберне совіньйон входить до двох кращих сортів винограду, що вирощуються у світі, конкуруючи тільки з мерло. Основна причина його домінування полягає в тому, що його лози легко адаптуються до різних кліматичних умов та типів ґрунтів. Родом із Бордо, виноградні лози каберне совіньйон поширилися майже у всі виноробні країни світу. Виноград каберне совіньйон став звичайним явищем у нових виноробних регіонах. Цей сорт широко вирощують на території України.

Особливості сорту

Відомо, що вино каберне совіньйон має високу кислотність, має безліч ароматів. Ноти варіюються від вишні, чорної смородини, ожини, фіалки, кедра, м'яти, перцю та ванілі. Однак з витримкою з'являються різні ноти, включаючи відтінки сушених трав, шкіри, кави та тютюну. Дуб та інші деревні аромати також поширені та виникають у процесі ферментації або витримки.

Сорт має більш високий рівень ароматичного з'єднання під назвою метоксипіразин, тому він відомий ароматами чорного перцю, зеленого перцю, чорної смородини та іноді навіть болгарського перцю.

Метоксипіразин або піразин присутній у великих кількостях у каберне совіньйон. У менших кількостях ця сполука дуже позитивна і додає пікантні аромати чорного перцю, зеленого перцю або шавлії. Піразини у великих кількостях вважаються негативними і надають винам каберне рослинний та «зелений» смак. Вчені визначили, що надмірне зростання листової частини виноградної лози безпосередньо пов'язане з посиленням рослинного аромату вина.

Каберне совіньйон входить до складу бордоської суміші, суміші Meritage, суміші Supertuscan і суміші CMS.

Винні купажі не такі креативні та вільні, як можна подумати, насправді є група основних винних купажів, які були перевірені часом. Однак, оскільки каберне совіньйон вирощують всюди, він з'являється в деяких унікальних сумішах по всьому світу.

Як виготовляють сухе вино

Обробка вина починається із підготовки винограду шляхом видалення стебел. Потім ягоди сортують, видаляючи все листя та незрілі ягоди. Також важливим процесом є мацерація – настоювання на меззі. Цей процес потрібен для екстракції ароматичних речовин, а також насиченого кольору із шкірки винограду. У ферментаційних установках додаються дріжджі. Кришку закривають на кілька днів. Після завершення ферментації вино та шкірка можуть залишатися в резервуарах на кілька тижнів для мацерації, збагачення танінами та остаточного кольору. Після цього можуть проходити процеси дозрівання вина.

З чим пити каберне совіньйон

Червоне вино, багате на таніни, в більшості випадків поєднується з жирною їжею і високим вмістом білків. Червоне м'ясо, у тому числі яловичі бургери, стейки, реберця та сосиски, є найбільш поширеним поєднанням страв для цього червоного вина. Вайнловери також можуть насолодитися вином каберне совіньйон із сиром стилтон та грюєр або будь-яким іншим міцним сиром.

Купити каберне совіньйон

Купити червоне сухе вино каберне совіньйон можна у нашому інтернет-магазині Vino.ua, або у мережі роздрібних магазинів у Києві, Одесі, Львові. Ціна стартує від 99 грн.

Вгору