Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Вино з Тоскани вважається одним з найяскравішим, при цьому залишаючись елегантним і танінним, адже Тоскана - специфічна і географічно вигідна зона серед усіх регіонів Італії.

Розташована в центрі країни, площа виноградників сягає 60 тис. гектарів. Регіон має трикутну форму і межує з регіонами Лігурія на північному заході, Емілія-Романья на північному сході, Марке і Умбрія на сході, Лаціо на південному сході. Омивається Тірренським морем на заході і Лігурійським на північному заході. Регіон оточений численними гірськими хребтами, зокрема Аппенінами, що сприяє формуванню власного мікроклімату для вирощування винограду. Клімат Тоскани досить м'який, помірний і теплий на прибережних територіях і більш жорсткий і вологий за межами берега. Завдяки коливанню добових температур, виноград зберігає баланс кислотності, ароматики і вмісту цукру.

Різноманітність вин

Тосканські вина виробляються, в основному, з використанням одного з найпоширеніших сортів винограду в Італії - санджовезе. Молоді вина цього сорту пікантні і трав'янисті, а якщо була присутня витримка, то з'являються нотки інжиру. Окрім санджовезе, тут вирощують червоні сорти: мерло, каберне совіньйон, каберне фран, сіра, канайоло неро. З білих: верментіно, мальвазія, шардоне та інші.

У Тоскані, та й в цілому в Італії, існують такі найвідоміші вина:

  • К'янті- вино, в складі якого переважає виноград санджовезе. Витримані вина володіють післясмаком консервованої вишні, орегано, відтінку глини, солодкого бальзамічного соусу, кави і солодкого тютюну. Для якісних вин К'янті властивий пікантний трав'янистий смак з нотками дичини, червоних ягід і томатів.
  • Super Toscana (супертоскана) - загальна назва купажу, який включає міжнародні сорти винограду, як каберне совіньйон, каберне фран, мерло. Витримуються в бочках меншого розміру. Незважаючи на високі оцінки, супертосканські вина класифікуються як столові через невідповідність технології їх виробництва нормам італійської сертифікації. Походження супертосканських вин йде корінням в обмежувальну практику DOC в зоні К'янті. У період 1990-х років вино К'янті повинно було мати в складі до 70% санджовезе і використовувати в купажі, щонайменше, 10% одного з місцевих сортів. Винороби, які не дотримувалися цих вимог, не мали права використовувати ім'я Chianti на пляшках і класифікувалися як «vino da tavola».
  • Brunello di Montalcino (Брунелло ді Монтальчіно) червоне вино, яке виробляється з сорту санджовезе і його місцевого різновиду пруньйоло джентіле. Брунелло витримують 4 і більше років. Вина мають смак лакриці, кедру, ванілі, інжиру і солодких червоних ягід, що підтримується приємною кислинкою і невисоким рівнем танінів.
  • Vernaccia di san Gimignano (Верначча ді Сан-Джиминьяно) Верначча - білий сорт винограду. Марковані вина "Fiore" сухі і мінеральні, з ароматами лимону, яблучного цвіту і груші. Вина "Tradizionale" відрізняються наявністю в післясмаці легкої гіркуватості мигдалю.

Крім найвідоміших вин Тоскани, К'янті і Брунелло, існують також інші вина, в складі яких присутній санджовезе:

  • Карміньяно (Carmignano) - купажується з 10-20% каберне фран / каберне совіньйон.
  • Монтекуччо (Montecucco) - 18 місяців витримки і 34 місяці для вин категорії Різерва.
  • Вино Нобіле ді Монтепульчано (Vino Nobile di Montepulciano) - 24 місяці витримки і 34 для категорії Різерва.
  • Морелліно ді Скансано (Morelino di Scansano) - 8 місяців витримки і 24 для вин категорії Різерва.

Чому варто купувати вина Тоскани

У винах Італії з Тоскани відображається багатовікова історія і традиції місцевого населення. Вина, супроводжуючи трапезу споконвіку, ставали невід'ємною її частиною. Саме тому вина Тоскани найбільш гармонійно поєднуються з італійською і середземноморською кухнею. Більш легке молоде К'янті або невитримане Санджовезе стане відмінним супроводом до легкої простої вечері з нежирного м'яса. Для супроводу більш складних м'ясних страв варто підібрати виразні вина, наприклад, Rosso di Montalcino, Montalcino або бленд з Каберне Совіньйон.

Купити вина Тоскани Ви можете в інтернет-магазині Vino.ua або в мережі роздрібних магазинів в Києві та Одесі. Зручний онлайн каталог з колекцією вин 4000+ товарів дозволяють вибрати краще італійське вино Тоскани за смаком. Власний імпорт забезпечує найкращу вартість. А ми швидко доставимо вино в будь-яку точку України!

Вгору