Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Вино Château Margaux - це стала класика знаменитих вин Бордо, які по праву вважаються еталонними. Розташований на піщаних рівнинах регіону Медок на південному заході Франції, маєток відомий тим, що виробляє одні з найелегантніших і найдорожчих вин Premier Grand Cru Classé Bordeaux у світі.

Як зазначено в «Офіційній класифікації вин Бордо 1855», Шато Марго має приналежність до Premier Grand Cru Classé.

Château Margaux знаходиться під керівництвом сім'ї Менцелопулос з 1978 року, і з того часу воно незмінно виробляє найкращі вина Медока.

Трішки історії

Хоча вина тут вироблялися з 1580-х років, воно було конфісковано у його аристократичних власників у період 1789-1799 р., і його стан відродився лише з появою Marquise de la Colonilla у 1810 році.

Одна з найбільш величних та вражаючих будівель серед замків регіону, Ch. Марго у його нинішньому вигляді було збудовано на початку 19 століття. Перемежований період володіння в 19-му і на початку 20-го століття означав, що якість деяких вінтажних вин Margaux була неоднорідною, але зміна, яка повернула власності її законний статус, відбулася в 1977 році, коли її купив Андре Менценопулос, грек за походженням, який жив у Франції з 1958 року і заробив статки на роздрібній торгівлі в супермаркетах. Андре негайно ініціював такі необхідні інвестиції у виноробню, але його смерть у 1980 році призвела до того, що його дочка Корін взяла кермо влади в свої руки. Найхитрішим рішенням Корін було найняти молодого талановитого винороба Поля Понталі для спостереження за виробництвом.

Поль залишався біля керма до 2015 року, і за цей час виноробня Margaux зробила кілька легендарних вин, але також демонструє дивовижну стабільність у хороші та не дуже гарні роки. Себастьєн Вернь є технічним директором з 2016 року.

Кілька слів про маєток

Маєток має 82 гектари виноградників, при цьому сорт каберне совіньйон неминуче домінує (75%), а 20% мерло складають більшу частину інших, поряд з невеликим відсотком каберне фран та пті вердо. У Марго незвичайно те, що тут виготовляють білий тип вина Pavillon Blanc зі 100% совіньйон блан, два червоні вина, звичайно ж, Ch. Margaux та Pavillon Rouge du Château Margaux (має червоний колір). Як правило, виробляється близько 30 000 ящиків червоного вина, причому Grand Vin зазвичай становить трохи більше 40% від загальної кількості. Виробництво білого вина становить менше ніж 3000 ящиків.

Ферментація відбувається у дубових чанах, а витримка для Ch. Margaux wine у 100% нових бочках протягом 22 місяців. Поль Понтальє твердо переконаний, що саме cabernet sauvignon відповідає за вишуканість та глибину, що характеризує вина Марґо.

Вино Шато Марго відоме своєю елегантністю аромату, але це не повинно тлумачитися як легке тіло. Навпаки, найкращі з них мають чудову структуру, багаторівневу складність та значну довжину.

Всі вина Margaux виробляються органічним способом, середній вік лоз винограду становить 36 років.

Ціна вин Шато Марго завжди дуже висока.

Цікаві факти

  • Назва Марго спливає в роботах Едгара Аллена По, у таких фільмах, як «Уітнейл і я», «Арахнофобія» та «Бетмен проти Супермена», у телешоу, таких як «Аббатство Даунтон» та «Офіс». Вино навіть надихнуло до створення однойменної опери, написаної 1887 року. Однойменна комедійна опера була показана в Іспанії у 2017 році.
  • Chateau Margaux вжив рішучих заходів щодо боротьби з контрафактними винами. Компанія почала наносити лазерне гравіювання на свої пляшки в 1989 році, а в 2011 році запровадила систему аутентифікації кожної пляшки, використовуючи спеціальне освітлення, електронні позначення.
  • Якось Вільям Соколін (виноторговець) відвідав вечерю Margaux у Нью-Йорку в 1969 році та привіз з собою пляшку Margaux 1787 із приватної колекції Томаса Джефферсона. Пляшку було оцінено в 500 000 доларів, але під час вечері офіціант зачепив її та розбив.
  • Перш ніж стати президентом США, Томас Джефферсон жив у Парижі, де служив послом у Франції. Він створив власну ієрархію вин і віддав Марго першість у списку. «Пляшка Бордо не може бути кращою», - зазначив він.
  • Марго була єдиною виноробнею, яка отримала рейтинг 20/20 у класифікації. Але маєток, історія якого сягає 16 століття, задовго до цього підкорив серця серйозних енофілів. Його вінтаж 1771 став першим кларетом, що з'явився в каталозі Christie's.
Вгору