Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Вина Бургундії відрізняються своєю тонкістю і елегантністю. Вишукані "прозорі" Піно Нуари, мінеральні та хрусткі Шаблі - цей регіон справжня скарбниця кращих вин.

Бургундія - один з найбільш приголомшливих регіонів виноробства у світі, який знаходиться в центрально-східній частині Франції та дарує світу престижні та знамениті вина в комплексі з яскравими кулінарними традиціями своєї країни і різноманітними гастрономічними поєднаннями на будь-який смак.

Трохи історії

Зародження виноробства бере свій початок в галло-римську епоху, документально підтверджено, що Карл Великий в 9 столітті володів виноградниками і його борода часто була підфарбована червоними винами, тому вважав за краще більше білі, що послужило в подальшому формуванню одного з Гран Крю - Кло Вужо, засноване орденом цистерціанців.

Територія виноградників розташувалася вузькою смугою з півночі на південь, що дає різноманітність кліматичних умов і їх вплив на смак винограду. На Півночі межує з Шампанью, а на Півдні з північчю Долини Рони.

Регіон Бургундії ввів свою термінологію в поняттях класифікації та приналежності виноградників:

 1. Кліма - маленькі ділянки виноградників, об'єднані певним унікальним мікрокліматом.
 2. Домейн - виноробня з власними виноградниками.
 3. Негоціант - виробник, який закуповує виноград або ж виноматеріал у інших виноробів.
 4. Кло - територія виноградників з чітко визначеними кордонами.

Різноманітність bourgogne вин

Бургундські вина різноманітні і відрізняються щодо зон департаментів:

 • Кот-де-Нюї (Кот-д'Ор) вирощує всього 2 сорти - шардоне і піно нуар, в зоні Марсанн виробляють елегантні рожеві вина. Червоні відрізняються насиченим червоним кольором і здатністю розкриватися при тривалій витримці складними, яскравими тонами чорних ягід смородини з переходом в пряні відтінки.
 • Кот-де-Бон (Кот-д'Ор) також вирощує сорт шардоне і піно нуар, але більше зосереджений на білих винах з шардоне, витриманого в дубових бочках. Вони структурні, насичені і "вершкові", мають в смаці ноти жовтого яблука, лимону, айви, ванілі і фундука. Тутешні Піно Нуари категорії Гран Крю характерні більш помірним вмістом танінів і яскраво вираженими ароматами сушеної журавлини, троянди і полуниці.
 • Кот-Шалонез - тут виробляють білі вина з сортів шардоне, аліготе з яскравими фруктовими відтінками, які можуть бути насичені витримкою в бочках. Вина з піно нуар характерні ароматом слив, гвоздики і земляними нотами.
 • Маконне - розташований на півдні близько території Божоле, що вплинуло на традицію виробництва вин з червоного сорту гаме і піно нуар. Також виробляють легкі пікантні вина Шардоне без витримки в бочці з ароматом яблука, цитрусових, абрикосу.
 • Божоле - відомий своїм вином з Гамме і Божоле Нуво, яке вчинило маркетинговий бум, завдяки святу молодого вина і бажанням усього світу спробувати перші вина нового врожаю. Воно легке, ніжне, фруктове з хорошою кислотністю і низьким вмістом алкоголю.
 • Шаблі - перлина регіону Бургундії, яка виробляє однойменне біле вино і використовує для цього 100% сорт шардоне. Розташована на півдні регіону, межує з Шампанью. Клімат тут континентальний з жарким, але коротким літом і холодною довгою зимою. Заморозки іноді можуть тривати і до початку травня. Для обігріву винограду під час заморозків використовують спеціальні прилади. Мінеральну і кремнієву нотку, яка створює особливу цінність вина, надає тип особливого кімеріджського грунту в даній місцевості - це глина з морськими закам'янілостями, що відповідають за значний вміст вапняку. Вино Шаблі має мінеральний смак, високий рівень кислотності і ноти цитрусових, яблука і маракуї, аромати скошеної трави, морських каменів, рідко витримується в бочках, для збереження того свіжого, мінерального і кислотного Шардоне.

Категорії Chablis

Шаблі діляться на 4 категорії:

 • Пті Шаблі (Petit Chablis) - виноградники розташовуються на вітряній пологій місцевості. Це суттєво відрізняє вина від Гран Крю або Прем’єр Крю простотою і, як правило, п'ються молодими, так як з віком втрачають свою яскравість і легкість.
 • Шаблі (Chablis) - категорія, яка відображає характер і унікальність терруару.
 • Прем'єр Крю (Premier Cru) - налічується 40 ділянок виноградників, так званих clima, які в свою чергу розділяються на приблизно 80 виноградників.
 • Статус Гран Крю (Grand Cru) має сім ділянок: Preuses, Bougros, Vaudesir, Grenouilles, Blanchot, Valmur і Les Clos. Займають всього 105 га або менше 2% всієї площі виноградників. Це видатні вина з яскравим інтенсивним смаком, які добре розвиваються на протязі 15 років.

Креман де Бургонь - аппеласьон, де спеціалізуються на білих і рожевих ігристих винах, вироблених за тими ж методами, що і Шампанське. Володіє ніжною кислинкою і яскравими фруктовими нотами.

Вино Бургундії має широкий діапазон ціни і стартує від 400 грн. Все залежить від виробника, технології виробництва і віку лоз.

Бургундське вино ви можете купити на сайті Vino.ua і скористатися доставкою по всій Україні. Також в нашій мережі роздрібних магазинів в Києві і Одесі при покупці 5 пляшок алкоголю Ви отримуєте 6 в подарунок.

Вгору