Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Вино Сапераві червоне сухе

Вино сапераві червоне сухе є одним із найпопулярніших вин Грузії.

Відповідно до своєї репутації як батьківщина вина, Грузія також є одним з провідних джерел сортів винограду, і на сьогоднішній день на цій землі виявлено понад 500 місцевих сортів винограду, кожен з яких має унікальні властивості.

Saperavi є найпоширенішим і найчастіше використовуваним сортом у країні. Назва сапераві означає "фарбувати", "зафарбовувати" і походить від природно темної (майже чорної) шкірки ягоди. Також saperavi відрізняється глибоким ароматом, сильним післясмаком і вина з нього мають чудовий потенціал до витримки.

Трішки історії

Сапераві - старовинний сорт винограду, і хоча дата і походження невідомі, можна скласти певну характеристику, спираючись на різні джерела та біологічні властивості.

Історик з Грузії Іване Джавахішвілі проводив дослідження і зробив висновки, що спочатку saperavi почав поширюватися в Шавшет-Кларджеті в Грузії. Поступово сорт змістився на схід і до кінця XVII століття міцно укорінився в Картлі в Кахетії.

Згодом сорт почав з'являтися і в інших сусідніх країнах, і сьогодні його культивують у багатьох місцях, включаючи Середню Азію, Південний Кавказ та Європу (Болгарія, Молдова, Україна, Росія та інші країни).

Оскільки сапареві є таким старим сортом, він має безліч варіацій і відомий під різними назвами серед місцевих виноробів, у тому числі Saperavi Budeshuri, Otskhanuri Sapere, Meskhetian Saperavi, Ateni Saperavi, Saperavi Pachkha та Saperavi Didmartsvala.

Особливості сорту

Saperavi характеризується пізнім дозріванням, для якого потрібно близько 160 днів від початку брунькування до етапу повної зрілості. Але слід зазначити, що у деяких місцях виноград дозріває швидше, що зумовлено кліматичними та ґрунтовими умовами. У більш спекотному кліматі ягоди інтенсивніше накопичують ароматичні речовини і цукри, що в кінцевому підсумку відбивається на органолептичних властивостях вина.

Лози сапераві морозостійкі та здатні протистояти показнику -20°С. Перший урожай можна отримати вже на четвертий рік.

Saperavi – технічний сорт, що робить його чудовою сировиною для вина. У той час як хімічний склад його соку сильно залежить від кліматичних умов та особливостей ґрунтів території зростання, сапераві характеризується хорошими показниками практично завжди і скрізь.

Сорт відрізняється високою концентрацією цукрів та виразною кислотністю, що робить його ідеальним для виробництва високоякісного столового вина.

Різноманітність вин

Saperavi – відмінний сорт практично для всіх типів вин, а найвідоміші в Грузії red wines виготовляються саме з цього сорту. Завдяки своїм відмінним смако-ароматичним властивостям, глибокому темно-червоному кольору, глибині та виразності смаку, сильному аромату, сапераві схожий з каберне совіньйон і входить до числа кращих та найпопулярніших вин світу. Зазвичай вино сапераві виробляється або у сталевих резервуарах, або у грузинських глиняних амфорах, які називаються квеврі. Часто це вино витримується у бочках із дуба.

Будь-хто, хто небайдужий до червоних вин, може вибрати найрізноманітніші вина із сапераві. Вина виготовляються в різних точках країни, але всі вони мають унікальний букет і післясмак. До найбільш популярних типів грузинського вина належать:

  • Кіндзмараулі – напівсолодкий тип. Для його виготовлення ягоди винограду saperavi збирають у Кахетії та Кварельському районі;
  • Мукузані - червоне сухе вино, що виготовляють у селі Мукузані та його околицях. Це вино відрізняється високою якістю;
  • Ахашені - напівсолодкий тип вина, що виробляється у селах Чумлаки та Ахашені та їх мікрозонах.

Хоча походження saperavi залишається загадкою, одне можна сказати напевно: вина, виготовлені з нього, продовжують радувати та радувати покупців у всьому світі.

Купити вино сапераві

Купити вино сапераві червоне сухе можна у нашому інтернет-магазині Vino.ua, а також у мережі роздрібних магазинів у Києві, Одесі, Львові. Ми продаємо тільки якісний та оригінальний товар, у нашій колекції понад 4000+ товарів. В наявності завжди багато позицій вина та міцного алкоголю. Ціна на вино сапераві стартує від 99 грн.

Вгору