Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Французьке вино відрізняється своєю елегантністю і багатогранністю. Преміальні вина, кращі виноградники, вікові технології і сувора система контролю якості - цим і багато-чим іншим може пишатися країна. Унікальні терруари і творчі руки виноробів дарують світу відомі вина, які стали класикою і прикладом виноробства.

Одним із найелегантніших і найвідоміших білих вин є Шаблі.

Тонке, складне, мінеральне з багатими ароматами цитрусових і фруктів, а також чудовим "морським" характером.

Особливості Шаблі

Шаблі - це виноробна зона регіону Бургундії, яка виробляє однойменне біле сухе вино, для виготовлення якого використовують сорт шардоне. Ця зона межує з Шампанью і є одним з найпівнічніших регіонів, де вирощують шардоне для тихих вин. Особливість розташування сприяє природній ізоляції Шаблі пагорбами Морван, які перешкоджають потраплянню морських вітрів. Клімат тут континентальний з жарким, але коротким літом і холодною довгою зимою. Заморозки іноді можуть тривати і до початку травня. Для обігріву винограду під час заморозків використовують спеціальні прилади. Мінеральну і кремнієву нотку, яка становить особливу цінність вина, надає тип особливого кімеріджського грунту в даній місцевості - це глина з морськими закам'янілостями.

Крім того, шардоне має прекрасну здатність чудово відображати терруар регіону.

Все це в комплексі з талантом і любов'ю винороба народжує вишукані вина Шаблі, які підкорили світ своїм унікальним стилем і характером.

Деякі виробники використовують витримку вина на дріжджовому осаді, що надає вину більш щільну структуру.

Також Chablis вино можна витримувати в бочці, що також надає певну округлість винам. Але такий спосіб рідко використовують винороби, вважаючи що так втрачається унікальний букет і мінеральність Chablis.

У 1938 році Chablis отримало статус AOC, зберігши таким чином своє ім'я від численних копій того часу і низькосортних Шаблі.

Аромат і смак Шаблі

Ці вина унікальні в своїх органолептичних властивостях. Особливий терруар, виноград і руки винороба здатні створити чудовий напій з морською душею.

Аромат розкривається красивими нотами білих квітів і цитрусових, зеленого яблука, груші, з відтінками мінералів, легкого солонуватого морського бризу.

Смак освіжаючий, з яскравою хрусткою кислотністю, мінеральним післясмаком і тонкою солоноватой нотою, що надає вину красиву текстуру і округлість.

Класифікація Chablis

Шаблі розділений на 4 категорії:

  • Гран Крю (Grand Cru) має сім ділянок-кліма: (Preuses, Bougros, Vaudesir, Grenouilles, Blanchot, Valmur і Les Clos), займають всього 105 га. Climas вказуються на етикетці. Виробничий процес тут строго регламентується і за рахунок того, що максимальна дозволена врожайність нижче ніж для інших Шаблі, вартість такого напою буде високою. Такі вина вишукані, мають відмінний баланс і елегантно старіють.
  • Прем'єр Крю (Premier Cru) - 40 climas в цій категорії. Найпрестижніші розташовуються на правому березі Серена, поруч з посадками лоз Grand Cru.
  • Шаблі (Chablis) - становить близько 60% всіх посадок. Такі вина чудово відображають характер регіону. Вживати їх варто молодими.
  • Пті Шаблі (Petit Chablis) - молодший кузен в аристократичної сім'ї. Вина походять з дещо інших грунтів. Тут молодші вапнякові відкладення в складі грунту і значна частина глини. Ці вина особливі своєї фруктовістю і п'ються в "молодому" віці.

З чим пити Шаблі

Опис Шаблі завжди привносить невелику розгубленість - воно складне, невловиме, "індивідуально-інтимне". Шаблі сухе, з хрусткою мінеральної кислотністю, але при цьому не різке. Переносишся до моря, відчуваючи мінеральні ноти і легкість морського бризу. 

Смачною класикою поєднання є Шаблі та устриці. Хорошим вибором стануть різні морепродукти: креветки, кальмари, восьминоги.

Якщо ви любите сири, то найкращим поєднанням стане тарілка м'яких сирів.

Відмінною гастропарой стануть страви з білого м'яса, птиці, риби.

Chablis Premier Cru з равликами по-бургундські - коронне і традиційне гастрономічне поєднання у Франції.

Також смачним поєднанням стане такий делікатес, як Escargot. Це їстівний виноградний равлик. Існує особливий спосіб приготування цієї страви. Поєднання Шаблі і Escargot є дуже смачною гастрономічною парою.

Як купити Шаблі

Вино Франції Шаблі будь-якої категорії можна придбати в інтернет-магазині Vino.ua або в мережі бутиків в Києві чи Одесі. Власний імпорт і наявність 4000+ товарів дозволять вибрати якісне вино за вигідною вартості. Також є доставка в будь-яку точку України. В нашій мережі роздрібних магазинів сомельє завжди дадуть відповіді на питання і підберуть відповідний тип вина або іншого алкоголю на будь-який смак і колір.

Вгору