Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Коньяк в Україні користується великим авторитетом серед майстерних любителів гарного алкоголю і це більше, ніж дорогий елітний напій. Адже щоб створити коньяк, має пройти багато часу і потрібно мати досвід і любов до своєї справи. Його отримують шляхом подвійної дистиляції з білого вина, яке було виготовлено з винограду, вирощеного в Cognac Appellation d'Origine Contrôlée, або AOC. Коньяк є гарячим товаром з перехресною привабливістю для любителі вина.

Коньяк - це тип бренді, який був виготовлений в межах однойменної комуни, що на заході Франції. Як і вино, воно прив'язане до певного місця на карті і має бути виготовленим з обраного списку винограду певного стилю. Є вимоги до витримки і змішування, пов'язані з духом, як у К'янті або Бордо. Крім того, найкраще його вживають в келихах певного типу, що дозволяє вам по-справжньому проникнути всередину, понюхати і насолодитися.

У двох словах, найкращий спосіб описати коньяк - це преміальна версія бренді, більш гладка і часто більш складна.

Сьогодні купити коньяки можна як в Києві, так і в будь-якому іншому куточку України, відвідавши інтернет-магазин коньяків і вина. І варто зазначити, що ціна на коньяк завжди висока, адже це продукт преміум-класу.

Трішки історії

В історії алкогольних напоїв існує давня традиція переганяти що-небудь, щоб воно зберігалося довше. Саме так вчиняли голландські купці з вином в 17 столітті, побоюючись, що їх зброджений виноградний сік не витримає повного шляху. Отже, вони дистилювали цей матеріал, хоча б кілька разів для отримання м'якого і спокусливого виноградного спирту (назва коньяку походить від «брандевейна», голландського терміна для обпаленого вина).

Протягом поколінь коньяк розвивав свій власний набір смаків, стилів і правил. Тим часом методи виробництва покращилися, і отриманий в результаті дух знайшов свою індивідуальність. Коньяк у Франції став джерелом цього стилю, багато в чому завдяки своєму місцю розташування. Розташований вздовж річки Шаранта, всього в декількох хвилинах ходьби від Атлантики, Коньяк доступний для торгівлі і з рясними виноградниками, повними винограду.

Регіони

Шість крю заповнюють карту Коньяку, що знаходяться навколо французького містечка. Ці фізичні межі визначаються типом ґрунту, мікрокліматом, висотою над рівнем моря і т. д. - комбінацією важливих факторів, які змінюють склад ягоди і, в кінцевому підсумку, смак і відчуття коньяку. Тут працює близько 350 виробників, більшість з яких настільки малі, що ви, ймовірно, ніколи про них не чули.

Шість регіонів, від найбільших до найменших. Фін-Буа славиться коньяками з приємною м'якою текстурою, в той час як з Petite Champagne з його крейдяним грунтом, як правило, виходять коньяки з безліччю нюансів і округлістю. Ці шість районів були затверджені з 1930-х років.

Особливості виготовлення

Основним рольовим гравцем цього типу алкоголю є сорт винограду уні блан, винний сорт, відомий у Франції як сен-емільйон (знову ж таки, через однойменний регіон, з якого він родом). Цей сорт винограду, що також називають треббіано, є найбільш широко вирощуваних білим сортом у Франції. Цей сорт, а також коломбар і фоль бланш, повинен становити близько 90% фінальної суміші. Допускаються й інші сорти винограду, що включають виноград фоліньян і семільйон.

Сік ферментується, таким шляхом утворюючи вино. Наступний етап - дистиляція в мідних перегінних кубах. Далі слідує витримка в бочках з деревини Лімузена або Тронсе. Нарешті, його змішують і розливають в пляшки. Міцність коньяку складає 40% і демонструє вишукані фруктові ноти, відтінки цитрусових, фініків, спецій і багато чого іншого.

Дистиляція

Тривалість сезону дистиляції - з 1 жовтня по 31 березня. Але у більшості виробників процес перегонки займає менше часу. Він може початися лише тоді, коли буде зібраний урожай і буде виготовлено вино. Тому лише на початку листопада починається процес дистиляції.

Важливо, що закінчення сезону відбувається в кінці березня. Все це пояснюється тим, що погода тепліша і вино, виготовлене без сульфітів, втратить свою якість і необхідні властивості, адже воно зберігається в великих резервуарах.

І все ж дистиляція не перетворює вино в коньяк. Це лише один з етапів. Перша перегонка обсягом не більше 10 000 л дає бруіллі. Друга дистиляція обсягом не більше 2500 л дає eau de vie.

Купажування

Коньяк може дозрівати століттями в дубі, але так і не бути повноцінним "коньяком". Важливим етапом є змішування коньячних спиртів для отримання необхідних органолептичних властивостей.

Купажування є ключовим моментом у виготовленні чудового напою, а також забезпечує стабільний певний профіль з року в рік.

Тому саме майстри погребів, майстри купажування і майстри дегустації створюють той стабільний профіль коньяку і володіють авторитетом в будь-якому коньячному будинку.

У кожного бренду буде своя власна унікальна схема створення «закінченого» коньяку, але купажування в даному випадку забезпечує довгострокову стабільність.

Елітний коньяк завжди має високу вартість. Ціна хорошого коньяку стартує від 1000 грн. Купити коньяк з доставкою ви можете в нашому інтернет-магазині Vino.ua.

Класифікації

Існує чотири основних класифікації, які визначають і описують вік спирту. Ось короткий виклад того, які позначення на етикетці має коньяк в продажу.

  • V.S. Скорочено від «особливого», назва молодого бренді. Його вік повинен бути не менше 2 років і позначається на етикетці трьома зірочками.
  • V.S.O.P. Абревіатура від «very superior old pale» і передбачає, що наймолодший спирт піддавався витримці не менше 4 років.
  • Napoleon. Ця назва зарезервована для купажу, де наймолодший коньячний спирт має вік не менше 6 років.
  • X.O. Це означає «дуже старий», що і є напсравді, оскільки вік спиртів повинен становити не менше десяти років, щоб використовувати це позначення.
  • X.X.O. Як ви вже здогадалися, це назва робить ще один крок вперед, оскільки 14 - це чарівний вік для мінімального часу витримки бренді.
  • Hors d'Age. Або «поза віком» відноситься до коньяку, виробленого так само, як X.O., але з деяким простором для маневру, оскільки виробники можуть вийти за рамки цих вимог. Часто ці коньяки витримуються кілька десятиліть.

Купити коньяк в Україні

Ймовірно, ви задавалися питанням де купити коньяк? Якісний бренді і коньяк ви можете замовити в нашому інтернет-магазині Vino.ua. Онлайн каталог включає більше 4000 товарів різних категорій якісного алкоголю - вино, ром, віскі, коньяк, бренді та інші міцні напої. Коньяк має різну ціну в Україні. Вартість стартує від 1000 грн. Ви можете замовити коньяк в красивій упаковці в якості подарунка цінителю хороших напоїв.

Вгору