Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Сухе ігристе вино - один з найпопулярніших напоїв у всьому світі. Його люблять за іскристу і хрустку свіжість, а також різноманітність стилів. Термін "сухе" означає, що у вині немає залишкового цукру.

Ігристе вино - одне з тих міжкультурних частувань публіки, які, здається, завжди піднімають у людей гарний настрій.

Різноманітність вин

Світ сухих ігристих вин дуже багатий, адже це найпопулярніша категорія вин в світі. Тут ви знайдете як легкі, прості і зрозумілі зразки, так і преміальні, вишукані шампанські вина.

Сухі ігристі вина виробляють в різних виноробних країнах, але виділимо кілька найпопулярніших представників цієї категорії.

Просекко

Італія подарувала світу чудове легке, фруктово-квіткове ігристе вино - просекко. Це не просто чудове ігристе, а справжній символ солодкого життя (dolce vita) у італійців. Хто як не вони знають толк в насолоді і саме це вони змогли передати завдяки просекко.

Його виробляють за методом Шарма (резервуарний метод). Суть його полягає в тому, що вторинна ферментація відбувається не в пляшці (як за класичною технологією), а в резервуарі. Вино піддається зовсім короткому контакту з дріжджовим осадом, що сприяє більш вираженому фруктовому стилю. Саме за це і люблять просекко - за його неповторний легкий фруктово-квітковий профіль. Щедрий букет розкривається яскравими нотами стиглої груші, соковитого жовтого яблука, цитрусових, персика, нектарина, абрикоса, білих квітів.

Шампанське

Шляхетна класика ігристих вин. Чудове ігристе вино, що супроводжує знакові події і урочисті святкування.

Це ігристе виробляють тільки в регіоні Шампань і воно має ряд строгих вимог щодо виробництва.

Шампанське виготовляють за класичною технологією, що передбачає вторинне бродіння в пляшці.

Вино (після первинної ферментації), дріжджі і цукор розливають в пляшки і закупорюють тимчасовою пробкою. Коли починається вторинне бродіння, виділяється вуглекислий газ. І так як пляшка щільно закупорена, то він не розсіюється в повітрі, а розчиняється у вині. Так утворюється чудовий перляж, яким ви насолоджуєтеся в бокалі. Додатково шампанське витримується на дріжджовому осаді, що сприяє появі хлібних нот в букеті.

Шампанське відрізняється свіжим, структурним профілем з хрустким смаком і вираженою кислотністю.

Кава

У гарячій темпераментній країні створюються не тільки насичені червоні вина з характером, але також чудове ігристе вино - кава. Легкість, фруктовість, квіткова і неймовірна свіжість - це ідеальне ігристе як для літа, так і для різноманітних урочистостей.

Каву виробляють, в основному, з трьох сортів винограду (дозволено 9): макабео, парельяда, ксарелло. Використовують традиційний (класичний) метод виготовлення, що в Іспанії називають metodo traditional.

Кава це відмінне співвідношення ціна/якість. Вона абсолютно дружелюбна і зрозуміла. Це універсальний напій, який закохує в себе з першого ковтка.

Франчакорта

Ще одне популярне італійське ігристе з Ломбардії за методом Шампенуаз.

Найпопулярнішим використовуваним сортом винограду для виробництва є шардоне, але також ще використовують піно бьянко і піно неро.

Шардоне дарує вину комплексність і хорошу структуру, тому його найбільше використовують для виготовлення.

Франчакорта відрізняється вишуканістю і елегантністю, а деякі зразки здатні здивувати вас своєю розкішшю.

Букет красиво грає відтінками цитрусових, персика, грейпфрута, свіжої випічки, а також яскравою освіжаючої кислотністю.

Креман

Ігристий родич шампанського. Має таке ж французьке походження і такі ж вишукані органолептичні властивості. Креманами називають французькі ігристі, що були зроблені за межами регіону Шампань. Таке ігристе виробляють виключно класичної технологією, що передбачає вторинну ферментацію в пляшці. Сорти винограду використовують різні і часто це типові сорти для конкретної виноробної зони. Наприклад, в Ельзасі в складі ви зустрінете рислінг, а в Бордо чудовий білий сорт семільйон.

У порівнянні з шампанскими креман мають більш демократичну ціну.

Букет розкривається нотами цитрусових, білих квітів, а також хлібної скориночки. Смак соковитий, свіжий з хрусткою кислотністю.

Класифікація

Сухі ігристі вина бувають білими, рожевими, червоними.

За вмістом цукру ігристі вина бувають:

  • Extra Brut - 0-6 г/л
  • Brut - до 15 г/л
  • Dry (Sec) - 25-35 г/л
  • Demi Sec (Medium Dry) - 25-50 г/л

Купити сухе шампанське

Сухе ігристе вино можна купити в нашому інтернет-магазині Vino.ua. Зручний каталог та колекція з більш 4000+ товарів дозволять зробити кращий вибір. Ціна сухого ігристого вина стартує від 100 грн. Також ви можете відвідати один з наших роздрібних магазинів в Києві чи Одесі, де наші кавісти допоможуть вибрати краще ігристе вино.

Вгору