Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Вино Гарнача захоплює своєю насиченістю, багатим ароматом, а також неймовірною різноманітністю обліків.

Гарнача або ж гренаш - червоний сорт винограду, що дає можливість виробляти складні, повнотілі, насичені вина в спекотній Іспанії та елегантні, оксамитові, комплексні і міллезимні вина у французьких долинах.

Гарнача - справжня зірка виноробства Іспанії, яка вже зібрала цілу армію шанувальників у всьому світі.

Родина, географія та синоніми

Гарнача - іспанський сорт родом з північної провінції Арагон, де він безперечно лідирує. Саме звідси він почав свою подорож до Європи, зокрема в Долину Рони, де знайшов нове ім'я і новий лик.

Другий за поширеністю після темпранільйо, є основою престижних червоних іспанських вин з Пріорату. Саме гарнача зіграла ключову роль у відновленні виноробства Іспанії після навали філоксери і майже повного знищення виноградників Ріохи, тим самим одночасно вписавши своє ім'я в історію світового виноробства.

Гарнача має безліч синонімів як у своїй країні, так і за її межами, ось лише деякі з них:

  • Гренаш нуар - у Франції
  • Каннонау - так називають на Сардинії
  • Русильйон тінто
  • Garnatxa - на півночі Іспанії

Характеристика сорту і вин

Гарнача дуже сильний сорт винограду з міцним корінням і гілками, без проблем переносить сильні вітри або посуху. Завдяки цим характеристикам, його успішно культивують в жарких країнах з досить мізерним обсягом середньорічних опадів. Також в силу того, що цей сорт відноситься до категорії пізньостиглих, він за досить довгий період дозрівання встигає накопичити достатньо велику кількість цукрів, що в свою чергу гарантує винам високу вмісту алкоголю.

Сортові особливості Grenache це приглушений червоний колір з цегляним відтінком, пряна і ягідна ароматика, наповнена нотами малини і полуниці,  м'який смак з оксамитовими танінами, що поступово в процесі старіння переходить в смолисто-тваринні ноти. Однак ароматика Garnacha вина не така однозначна, якщо, наприклад, обмежити врожайність, то ви зможете відчути насичені ноти чорної смородини, меду, маслин, стиглої вишні, шкіри, перцю і навіть дьогтю. Прикладом цьому служать вина з господарств Пріорату або Шатонеф-дю-Пап, які мають відмінний потенціал до довгої витримки, в процесі якої набувають чудової зрілості.

Основні регіони культивації

На сьогодні цей сорт винограду широко поширився не тільки в Європі, але і в країнах Нового світу. Розглянемо деякі країни, які є лідерами в культивуванні сорту гренаш.

Іспанія

В Іспанії більше всього виноградників гарнача розташовано в Арагоні, де загальна площа посадок лоз становить 16 тис. Га. Тут в чотирьох винних регіонах, що мають статус D.O.P., створюють сортові вина контрольовані і захищені за походженням.

  1. D.O.P. Calatayud - південно-східний регіон провінції Сарагоса. Тут на вапняних грунтах росте велика частина всіх посадок гарнача, близько 90%.
  2. D.O.P. Campo de Borja - розташувалася на північний схід від Калатаюда. Субрегіон з вапняними грунтами і континентальним кліматом. Загальна площа виноградників тут становить 6 тис. га. Урожай гарнача використовують для створення сортових рожевих вин.
  3. D.O.P. Cariñena - регіон, який кидає виклик майстерності виноробів, так як різкі перепади температур для Кариньєни це норма. Цей регіон - зосередження посадок старих лоз гарнача, приблизно 4,5 тис. га.
  4. D.O.P. Somontano - регіон в провінції Уеска з приголомшливим терруаром. Виходячи з розташування Сомонтано, можна умовно поділити на три зони: рівнинну, перехідну частину і гірську. Місцевість не дуже родюча, проте завдяки гарному дренажу коріння лоз отримують всі необхідні речовини з піщано-глинистих ґрунтів. Хоч Сомонтано і захищений від сильних і холодних північних вітрів Піренейськими горами, все ж жаркий в літню спеку і заморозки взимку властиві його клімату.

Франція

Наступна країна, яка прославила сорт в Європі - це Франція. Гренаш найбільше поширений в Долині Рони, Провансі і Лангедок-Руссільйон. Найчастіше його можна зустріти в так званому ронському бленді, де він завжди доповнюється сірою і мурведром.

Головну ж роль він відіграє в винах Chateauneuf-du-Pape.

У провідних апелласьйонах, чиїм специалітетом є виробництво рожевих вин, а саме Прованс і Тавель, гренаш використовують при створенні кращих представників цієї винної групи.

Інші країни

Особливо люблять його в Каліфорнії та Австралії. Тут все більше зростають площі для культивації цього сорту.

Купити Гренаш вино можна з легкістю в нашому інтернет-магазині Vino.ua. Власний імпорт і колекція з більш 4000+ товарів дозволять вибрати гарне вино по кращій вартості. Ціна на вина Гарнача варіюється від 250 грн і вище. Також ви можете відвідати один з роздрібних магазинів мережі в Києві чи Одесі.

Вгору