Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Віскі Jura має унікальні органолептичні властивості і здатний здивувати! Джура по-норвезьки означає «острів оленів» і на цьому острові кількість благородних оленів перевищує чисельність мешканців приблизно в тридцять разів. На винокурні використовується торф'яний солод, з якого виходить легкий віскі з майже маслянистим смаком. Джура черпає воду із джерела Бхайле Мхаргаїд, який дає кришталево чисту воду.

Сам Jura віскі має легку димність у поєднанні із солодкістю, щоб створити новий унікальний характер. Це дозволяє поєднати разом класичні стилі солоду Хайленд та Айленд і об'єднати їх в одному чудовому віскі.

Трішки історії

Хоча великий острів Джура завжди був малонаселеним, він має цікаву спадщину віскікурні. Є інформація, що у 18 столітті остров'яни робили спирт із ягід горобини, а також використовували гіркі фрукти для підкислення пуншу віскі.

Незаконна дистиляція мала місце, але в єдиному поселенні острова, Крейгхаусі, в 1810 році був законний майданчик, ліцензований власником острова Арчібальдом Кемпбеллом. Ведуться суперечки про те, чи існувала у Лагзі легальна віскікурня.

Винокурня перейменувалася в різні імена: Craighouse, Small Isles, Caol nan Eilean, Jura та у різних власників, не здобувши собі особливої слави до 1901 року, коли вона була серед багатьох, хто закрився під час першого великого спаду продажів віскі. Вартість утримання віддаленої острівної ділянки завжди висока, і відсутність прямого транспорту на материк (усі поромні перевезення, як і раніше, повинні йти через Айлей) також позначається на його виживанні.

Саме ця економіка виключила Джуру з дистиляції на понад шість десятиліть. Потім, в 1963 році, два землевласники острова, Робін Флетчер і Тоні Райлі-Сміт, вирішили знову почати виробництво віскі - переважно як стимул, щоб зупинити подальше скорочення населення острова. За фінансової підтримки блендера Charles Mackinlay & Co з Лейта був найнятий відомий дизайнер Вільям Дельме-Еванс і був побудований великий сучасний лікеро-горілчаний завод, який у 1978 році був розширений до нинішніх розмірів. У 1985 році Invergordon Distillers купила Mackinlay і звідти компанії були об'єднані в Whyte & Mackay.

У 1974 році почав продаватися односолодовий віскі Джура і з того часу асортимент неухильно розширювався.

Особливості виготовлення

Винокурня на острові Джура виробляє вражаючі 2,2 мільйони літрів алкоголю на рік. Багато хто з них продається як односолодовий. Вода, що використовується у виробництві, береться з озера Лох-а'Байле-Мхаргайд, яке також знаходиться на острові Джура. Джура знаходиться за шістдесят миль від шотландського узбережжя, що додає ще один вимір до складності виробництва віскі: відсутність доступу. Джордж Оруелл, як відомо, називав винокурню «недоступною», маючи на увазі, наскільки важко було отримати доступ до цього місця. Що стосується виробничої частини, лікеро-горілчаний завод може похвалитися шістьма зворотними відсіками з нержавіючої сталі та напівфільтрованим заторним чаном.

На заводі є чотири перегінні куби. Об'єм кожного куба становить 24 500 літрів, а об'єм дистиляторів – 15 500 літрів. Всі куби мають обмежувальний елемент у шийці, який збільшує кількість рефлюксу, що виникає в кубах. Раніше куби були найвищими в галузі до 1843 року, коли лідером стала Glenmorangie. Острів Джура з 1978 отримує свій солод на солодовому заводі Порт-Еллен на сусідньому острові Айлей. Ці солоди бувають як без домішок, так і з сильним торфом, що надає їм різноманітного смаку. Порт-Еллен скрупульозно ставиться до джерел солоду і вибирає лише якісне зерно, більшість якого надходить із регіону Спейсайд. Торф, який використовується в процесі складання, надходить із самого острова Джура.

На острові Джура є низка стаціонарних стелажних складів та складських приміщень, у яких витримується спирт. Острів Джура використовує спеціально відібрані бочки з американського та європейського дуба для витримки односолодового віскі.

Jura віскі купити

Whisky Isle of Jura можна купити у нашому інтернет-магазині Vino.ua. Ціна стартує від 5000 грн. Ми здійснюємо доставку до будь-якого регіону України. Також ви можете придбати віскі single malt scotch в одному з магазинів роздрібної мережі у Києві, Одесі та Львові.

Вгору