Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Вино Gavi або Gavi di Gavi вино - одне з найпрестижніших білих вин, вирощується в південно-східній частині регіону П'ємонт, на північ від кордону з Лігурією, особливо в горбистій місцевості навколо міста Гаві, який включає 10 муніципалітетів в провінції Алессандрія.

Стандарт в цій області вище, ніж у більшості інших італійських білих вин, і список талановитих виробників продовжує зростати, хоча на ринку все ще є деякі анонімні і досить делікатні вина Гаві.

Кілька слів про сорт

Для виготовлення вина Гаві ді Гаві використовують сорт винограду кортезе.

Виноград відомий своєю натуральною високою кислотністю, яка надає вину знайому гостру сухість і свіжий кремнієвий смак і гірчинку, які роблять його ідеальним для рибних страв. Виноград має місцеву назву куртеіс, що рідко зустрічається на етикетці.

Неймовірно думати, що кортезе, поки він не досяг свого нинішнього рівня, був основним сортом Асті Спуманте, але в 1950-х роках серйозні винороби почали вдосконалювати виробництво, і в 1960-х і 1970-х роках це було одним з найпрестижніших білих вин Італії.

Техніка все ще перебуває в стадії розробки, і тепер вона включає бочки, які використовуються для витримки, щоб у вині було ще більше фруктів.

Сьогодні Cortese належить до вершини виробництва кращих білих вин П'ємонту, і ціна за пляшку знаходиться на відповідному рівні. Вино має більш-менш солом'яний колір і тонкий характерний аромат, а також сухий, свіжий і збалансований смак.

Якщо на етикетці згадується Гаві ді Гаві, це означає, що біле вино поступає з муніципалітету Гаві.

Особливості

Результатом цього унікального терруару є білі, сухі, хрусткі, квіткові і грайливі, але серйозні вина з добре збалансованою текстурою і щільним маслянистим тілом, елегантністю і глибиною в післясмаку.

Якщо вам потрібне розуміння, щоб уявити собі, що таке вина Гаві, вони не відрізняються за стилем від Шаблі або Сансера. Сухе, мінеральне, але глибоке. Виноград кортезе досить ароматний з деякими характерними особливостями сортів шардоне і совіньйон блан.

Типові аромати і смаки, які використовуються для опису білих Gavi Cortese, є квітковий букет з нотами жимолості, а також персиком, грушею і відтінками горіхів, мигдалю.

Крім цього балансу і грайливого вираження, ще однією перевагою вина Гаві є те, що ви отримуєте серйозний тип білих вин з відносно низьким рівнем алкоголю - близько 12%.

Гаві також робить деякі вина Riserva, які можуть бути більш концентрованими за смаком, а також ігристе Frizzante або Spumante.

З чим пити вино Гаві

Традиційно вина Гаві рекомендують пити молодими, до 3-х років після збору врожаю. Однак глибина профілю і горіхові відтінки натякають на те, що вино може піддаватися подальшій витримці, і все більше виробників звертають на це увагу. Більшість вин витримуються в нержавіючої сталі, але деякі зараз намагаються витримувати в бочках і/або виробляють вина, які можуть виграти від більш тривалої витримки в пляшках, щоб посилити медові і мигдальні тони.

Перебуваючи на кордоні з регіоном, який приніс нам песто, вина Гаві чудово поєднуються з салатами з соусом песто/травами, різотто і пастою, а також з білою рибою і традиційними італійськими закусками з оливками і козячими сирами.

Вгору