Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Шампанське Tosti Asti – солодке ігристе вино, золотистого кольору. За законодавством Італії, у зоні Асті для виробництва ігристого дозволено виключно білий сорт винограду москато б'янко. Асті – це невелике містечко в П'ємонті на півночі Італії та виноробна зона, яка дала назву чудовому ігристому вину. Найвищий статус DOCG, за італійською класифікацією, регіон Асті отримав лише 1993 року. Навряд, ігристе асті хтось назве видатним, але найвищу категорію регіон Асті отримав через те, що його продукт має велике значення для економіки країни, приносячи до бюджету держави мільйони євро. Відповідно, держава суворо контролює виробництво цього вина, оскільки асті є візитівкою Італії. Незважаючи на те, що цей ігристий напій досить простий, у нього безліч переваг. Асті легке, ароматне, з приємною солодкістю ігристе вино.

Історичні факти

Заснування компанії "Tosti" датується 1527 роком. Її засновником став самотній воїн, який багато років служив у Римській армії та захотів повернутися до мирного життя. Проїжджаючи через місцевість Канеллі, його зачарувала краса цих місць і він вирішив оселитися тут і зайнятися землеробством. За офіційними даними його спадкоємці заснували виноробне господарство від Джованні Боска (це перша назва компанії Tosti). Винороби Tosti проробили величезну роботу і тільки в XIX столітті компанія стала широко відома в Італії, а на початку двадцятого століття про неї дізналися в Європі. Перше ігристе вино від “Tosti” побачило світ наприкінці ХІХ століття. Знадобилося майже півстоліття, щоб удосконалити технологію і представити на ринку чудовий напій, який так полюбить жіноча половина людства. Свій шлях по Європі “Tosti Asti” почало з Франції і потім поширилося по всій Європі, скрізь зустрічаючи схвалення любителів легкого ігристого. Назва "Tosti" з'явилася на етикетках у 1950 році, його стали використовувати паралельно головному бренду "Bosca" і це нововведення прийняли на ринку з великим успіхом. Популярність напою зростала і виникла велика потреба у додаткових виробничих потужностях. У компанії було прийнято рішення відкрити новий завод у Канеллі, а в 1999 році була випущена нова, що відрізняється від інших, пляшка з фірмовим знаком, виїмкою у вигляді краплі, яка знаходиться трохи вище етикетки. Така зміна в дизайні викликала захоплення знавців і фахівців у колі виноробів і ще раз показала креативність та впевнений характер виробників “Tosti”.

Так само, як кілька століть тому, сьогодні офіс компанії та його виробництва знаходяться в Канеллі, серед прекрасних видів, що відкриваються на невисокі пагорби, вкриті виноградниками. Місцеві пейзажі зачаровують спокоєм і надовго залишаються у пам'яті. Краса цих місць начебто втілилася в ігристому вині.

Технологія виробництва

Виробництво ігристого асті, у тому числі і асті тості, відрізняється від традиційного методу виробництва шампанського. Його бродіння відбувається у сталевих резервуарах, деякі виробники можуть використовувати емальовані чани, які герметично закупорюються. Такий метод називають Metodo Charmat-Martinotti або просто метод Шарма. Він набагато простіший і менш затратний, чудово підходить для таких нехитрих вин, як асті, причому це не впливає на характеристики кінцевого продукту. При виробництві тості асті вторинне бродіння не застосовують і фільтрацію дріжджів проводять до того, як вони повністю відпрацюють. Завдяки такому методу у вині зберігається велика кількість залишкового цукру, а вміст алкоголю зберігається на рівні 7-9 %. Ігристе вино Tosti Asti - це найкращий прояв сорту винограду мускат, в ньому зберігається його багатий аромат із грушево-квітковими нотами, тонкий смак та м'яка солодкість.

Дегустаційні характеристики

Tosti asti шампанське яскраво-золотистого кольору з переливами і відблисками сонця.

Ароматика витончена, з пікантною солодкістю, розкривається відтінками груш, деяких стиглих фруктів, а також гліцинії.

У смаку переважають фруктові ноти, виразна, але ненав'язлива солодкість, м'якість та чудовий баланс. Гармонія смаку та аромату - ось що підкуповує навіть найвибагливішого гурмана.

Асті тості купити

Tosti Asti має різну ціну в Україні можна за привабливою ціною - в Києві, Одесі, Львові в мережі бутиків Vino.ua або в нашому інтернет-магазині.

Вгору