Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Вино Chateau Lafite Rothschild виробляють на одній з найзнаменитіших виноробень Франції. Найстаршим виноробним регіоном країни прийнято вважати Бордо, історія якого пов'язана не тільки з французами, а й зі згадуванням римлян і англійців. Саме тут в далекому 15 столітті був розбитий виноградник римським поетом Авсонієм. Сьогодні це місце належить до престижних крю в Сент-Емільйон. У 1152 році у зв'язку з розлученням короля Франції Людовіка 17 з Елеонорою Аквітанською, яка пізніше вийшла заміж за короля Англії Генріха Плантагенета, територія регіону Бордо перейшла до володіння Англії. Це послужило розвитком тут торгової зони між Англією і Аквітанією і становлення Бордо як єдиного постачальника Лондона з великим попитом на червоне вино - бордоський кларет. Бордо випускають в приватних господарствах, які називаються «chateau», що пов'язано з історією розвитку виноградарства на територіях маєтків аристократів. У 1855 імператором Наполеоном 3 було доручено Торгово-Промисловій палаті Франції відбирати і класифікувати кращі французькі вина для подання на Всесвітній виставці в Парижі. Критерієм для відбору була ціна, яка напряму показувала якість вина. Так, по сьогоднішній день існує ця класифікація, в яку входять 5 вин категорії Premier Cru, 14 Deuxiemes Cru, 14 Troisiemes Cru, 10 кантрі крю і 18 сенк’єм крю. До перших прем'єр гран крю классе відносяться і шато Ротшильдів, серед яких Шато Лафіт Ротшильд і Шато Мутон Ротшильд,

Особливості території

Виноград росте в окрузі Медока, в комуні Пойяк. Спочатку маєток належав роду Сегюр і їх вино стало популярним при королівських дворах як у Версалі, так і в імператорських дворах Росії. У 1869 році власником шато став Джеймс де Ротшильд, викупивши маєток. На сьогоднішній день територія виноградників складає 100 гектарів, більшість якого відведено на вирощування сорту винограду каберне совіньйон. Вдале розташування на горбистих схилах дозволяє сонячним променям правильно розподілятися на виноград, дозволяючи йому добре дозрівати. Грунт складається з великої кількості вапняку, гравію і піщаника, що забезпечує хорошу дренажну систему. Лозам, посадженим на виноградниках Шато Лафіт, в середньому близько сорока років, а на деяких ділянках вік лоз становить вісімдесят років.

Різноманітність вин

Вино Шато Лафіт виробляють в двох варіаціях:

  • для першого основним критерієм має бути зібраний виноград для сусла з лози віком не менше 40 років
  • для другого вина під назвою Carruades de Lafite використовують виноград з територій плоскогір'я Каррюад.

Цінність вина сформована не тільки вищою якістю, а й тим, що в рік випускається лише 300 тис. пляшок. Не дивлячись на те, що головними сортами для створення вина Chateau Lafite Rothschild є каберне совіньйон і мерло, в його купаж може входити і пті вердо, створюючи чудову структурність. Вино має високий потенціал витримки, тому витримане вино буде розкриватися глибше. Аромат наповнений ягідними мотивами смородини, ожини, малини, вишні, відчувається фруктова нота стиглої сливи, виразно чутні аромати тютюну, підліску, шкіри, а також тривала витримка в бочці дає про себе знати в відлунні підсмаженого тосту, ванілі і кавових зерен. У смаку відразу відчувається вишуканість і елегантність огортаючої текстури і відмінний баланс повнотілості з танінністю, в гармонійному поєднанні фруктів і післясмаку білого гриба, графіту і підліску.

Chatarruades de Lafite Pauillac wine виробляють з винограду, зібраного вручну, що пройшов строгий пильний відбір найкращих ягід при сортуванні. Не дивлячись на те, що вино має характерні нюанси для виноробні, Шато Лафіт Ротшильд все ж відрізняється своєю індивідуальністю за рахунок більшого вмісту мерло. Цікавою особливістю є те, що виноград відбирається з роздільних ділянок виноградників і для кожного сорту з кожної ділянки процеси ферментації і мацерації проходять окремо протягом двадцяти днів, за чим слідує період витримки в бочках з дуба терміном від 18 до 20 місяців. Завжди відсоток нових бочок становить 10. Вино має цікавий темний фіолетово-рубіновий колір. Аромат порадує багатогранним насиченим букетом з переважанням солодких прянощів, листя тютюну, відтінками смол соснового дерева з палітрою ягідно-квіткових ноток фіалки, ожини зі смородиною. Смак м'який, але елегантний і округлий, з характерними нотами чорниці, ожини, смородини з пікантною ноткою пряної спеції, шоколаду та вершково-ванільних нот. Цим напоєм можна довго насолоджуватися, завдяки його тривалому післясмаку. Відмінною гастрономічною парою для приємного вечора стане блюдо із соковитого червоного м'яса або птиці, різні м'ясні делікатеси і сири. Перед подачею вино слід обов'язково декантувати за кілька годин, щоб в ньому максимально розкрилися всі ароматичні та смакові якості.

Кожне вино Ротшильд кілька разів потрапляло в рейтинг вин. Купити такі вина Ви можете в інтернет-магазині Vino.ua, або в мережі роздрібних магазинів в Києві, Одесі, Львові.

Вгору