Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Вино Ркацителі відмінно підходить як для щоденного вживання, так і для торжества, свята. Воно володіє інтенсивним яскравим ароматом з нотами трав, білих квітів і цитрусових. Смак освіжаючий і соковитий - пити таке вино одне задоволення! Дізнаємося більш детально про цей чудовий сорт.

Кілька слів про сорт

Ркацителі - білий сорт винограду, який має давнє коріння зародження в найяскравішій країні, зачинателя виноробства в світі - Грузії. Не дивлячись на "свій вік", цей сорт зберігає популярність серед білих вин, завдяки своїй унікальності і в той же час універсальності, адже він досить стійкий проти морозів і холодної зими в Закавказзі, володіє особливою кислотністю, навіть будучи насиченим променями сонця дуже жарким літом, і має відмінний баланс кислотності і цукру. Ці якості дають можливість використовувати ркацителі при виготовленні тихих, ігристих, від сухих до солодких вин. Таке вино може бути як легким, так і кріплених.

Як виготовляють вино Ркацителі

Насамперед збирають виноград на піку зрілості, коли ягода накопичує достатню кількість цукрів (20-25%), в залежності від кліматичних умов дозрівання винограду. Після збору виноград відокремлюють від гребенів, пресують і відокремлюють сусло від шкірки і кісточок (мезги).

Для виробництва вин в Грузії наступним етапом є дуже цікавий старовинний метод, який традиційно підтримується грузинськими виноробами.

Називається метод - квеврі і полягає в використанні для витримки великі глечики з глини, які мають витягнуту форму і вузьку горловину.

Для прискорення процесу ферментації мезгу в квеврі періодично перемішують і коли процес закінчується, квеврі щільно закривають без доступу повітря приблизно на 20- 30 днів. Потім відбувається переливання вина в бочки з дуба і витримка не менше 2 років, збагачуючи смак маслянистими і ванільними нотками. Також варто відзначити, що для збереження стійкості вина використовують метод пастеризації при температурі 65 С під час розливу.

Аромат і смак rkatsiteli

Ркацителі в більшості випадків - це вино біле сухе, що володіє стійким і насиченим ароматом в палітрі з трав'янистими нотами, нотами білих квітів і весняної мімози, кислинкою цедри цитрусових. Залежно від витримки колір може переходити від світло-золотого в більш глибокий бурштиновий. Смак вина характеризується свіжістю і в той же час екзотичністю, пряністю і збалансованістю, з нотками зелених яблук, свіжого перцю, жовтої сливи і тривалим післясмаком мінералів та фруктів. Таке вино добре виступає в ролі аперитиву. Напій відмінно поєднується з різноманітними м'ясними стравами на грилі. Також добре поєднується з солоними сирами, свіжими овочами та рибою.

Ркацителі в купажах

Сорт часто виступає не тільки для виготовлення моносепажних (односортових) вин, але і в купажах з іншими сортами, наприклад, добре відомі такі:

  • Вазісубані - базу становить звичайно ж ркацителі з додаванням 15% сорту мцване. Характеризується особливим ніжним ароматом акації і яблук.
  • Гурджаані - популярне в Європейських країнах грузинське вино з тих же сортів, що і Вазісубані, але відрізняється більш тривалою витримкою, тривалим післясмаком і гіркуватістю.
  • Цинандалі - в Україні частіше зустрічається напівсолодке або напівсухе, але насправді це досить цінні зразки сухих білих марочних вин з винограду ркацителі і мцване, вирощеного біля міста Телаві в селі Цинандалі. Для цього вина характерні ванільні і вершкові ноти, придбані трирічною витримкою в дубових бочках.

Ркацителі у виробництві коньяку

Коньяк вимагає особливої уваги до вибору винограду, адже він повинен виробляти свіжий, легкий і ароматний спирт з ідеальним потенціалом до витримки в дубових бочках. В ході тривалих досліджень був зроблений висновок, що найбільш підходящими автохтонними сортами для виробництва грузинських коньяків є ркацителі, горулі, цицка, чинурі, цолікаурі. Ніжність, м'якість і збалансована кислотність ягід винограду ркацителі дозволяє створити ароматний і вишуканий коньяк, який є дуже популярним серед інших алкогольних напоїв.

Купити грузинське вино

Купити кращі грузинські вина Ви можете в онлайн магазині Vino.ua. Зручний каталог та відмінна ціна допоможуть зробити приємну покупку. Ви можете замовити доставку в будь-яке місто України, або ознайомиться ближче з широким асортиментом в мережі роздрібних магазинів власного імпорту в Києві та Одесі, де сомельє підберуть вино, згідно вашим перевагам і очікуванням і з цікавістю розкажуть про його смакові якості.

Вгору