Вина Tuscany зі знижками до -50%
Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Вино Рислінг винні поціновувачі називають "королем білих вин".

Його висока яскрава кислотність і багатий аромат нікого не залишать байдужим. Рислінг має багато обліків. Він може бути сухим, солодким і навіть дуже солодким (ice wine). Рислінг це вишукане вино, яке має чималеньку вартість. Адже цей сорт вимагає певних кліматичних умов, також дуже часто виноградники розташовані під кутом, що ускладнює догляд за ними і збір врожаю. Це все впливає на вартість.

Поговоримо більш детально про цей сорт.

Трохи історії

Історія рислінгу туманна, але цей сорт, ймовірно, родом з Німеччини. Перша зареєстрована згадка про рислінг з'явилася під час продажу 1435 року декількох лоз рислінгу німецькому графу. Популярність зеленого винограду і рислінгу неухильно росла до 1787 року, коли архієпископ Трірський наказав замінити всі погані сорти винограду сортами рислінг. До 1850-х років рислінг став модним і популярним вином.

Особливості Рислінгу

Виноград рислінг відрізняється зеленою шкіркою, округлою формою і середнім розміром ягоди. Вважається, що такі сорти винограду, як рислінг і піно нуар, добре відображають терруар, тому що вони знаходять різні облыки при вирощуванні в різних регіонах. Через свою природну високу кислотність рислінг є одним з найпопулярніших сортів, що використовується для виробництва вин пізнього врожаю.

Смак, солодкість або сухість рислінгу варіюються в залежності від грунту і розташування виноградника. Кожен рислінг відображає грунт, поживні речовини, клімат і методи виробництва. Це також означає, що навіть за смаком можна визначити походження рислінгу, просто спробувавши його.

В цілому riesling вино може бути:

  • солодкий
  • напівсолодкий
  • напівсухий
  • сухий
  • ігристий

Регіони зростання

Рислінг любить прохолодний клімат і сланцеві грунти. Виділимо кращі і найпопулярніші регіони зростання.

Німеччина

Німецький рислінг рідко змішують з іншими сортами або витримують в дубі, що дозволяє розкрити природний смак винограду. Третина рислінгів в країні зростає в долині Мозеля. Також рислінг вирощують в регіонах Рейнгау і Пфальц.

Франція

Розташований на західному березі верхнього Рейну, регіон Ельзас у Франції є домівкою для рислінгу з кінця XV століття. Більш ніж на 20% виноградників Ельзасу засаджені сортом рислінг. Тут створюють справді великі вишукані вина Рислінг.

Австрія

У цій країні рислінг виробляють в регіонах Вахау, Вайнфіртель, Кампталь, Кремшталь, Ваграм.

США

Німецькі емігранти привезли свої традиції виноробства рислінгу в США в кінці дев'ятнадцятого століття. Рислінг виробляють в значних кількостях в штаті Вашингтон, Мічиган і в районі Фінгер-Лейкс в Нью-Йорку.

Австралія

Незважаючи на спекотний клімат, рислінг також набирає обертів в Австралії. Основними виробниками рислінг в Австралії є регіони Клер-Веллі, Едем-Веллі.

Нова Зеландія

Більш прохолодний клімат в районі Мальборо в південній частині Нової Зеландії добре підходить для виробництва вин рислінг.

Аромат і смак Ріслінгу

Рислінг має дуже яскраву кислотність, що надає приємний хрусткий смак, а також він зберігає соковитий післясмак.

Аромат квітково-фруктовий і неймовірно багатий. Грає нотами зеленого яблука, грейпфруту, персика, груші, свіжоскошеної трави, а також включає мінеральні та бензольні відтінки.

З чим пити Рислінг

Різноманітність Рислінгу від солодкого до сухого робить його чудовим вином, що гарно поєднується з широким спектром продуктів.

Він чудово смакує зі стравами азіатської кухні, гострими стравами (гострий тайський каррі), ситними китайськими смаженими блюдами.

Класичним смачним поєднанням є Рислінг і Віденський шніцель.

Купити вино Рислінг ви можете в один клік в нашому інтернет-магазині Vino.ua або в мережі роздрібних магазинів. Власний імпорт і колекція більш 4000+ товарів дозволять вибрати гарне вино за смаком. А ми швидко доставимо його в будь-яку точку України!

Вгору