Вина Tuscany зі знижками до -50%
Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Вино мальвазія не так часто можна зустріти на полицях магазинів, але все ж таки це вино варте уваги. Розберемося детальніше.

Мальвазія – це сорт винограду, з якого виготовляють різноманітні насичені білі вина.

Цей винний сорт переважно вирощують у Середземноморському регіоні, на Канарських островах, Балеарських островах, а також на острові Мадейра. Сорт дуже багатий і з нього виходять класні, яскраві, вишукані вина.

Трішки історії

Цей сорт винограду відомий світу під багатьма іменами. У давні часи його називали мальвазія, мальмсі та мальвазай.

Слово походить від грецького порту Монемвасія, через який проходило так багато десертних вин на шляху до Західної та Північної Європи в середні віки. Мальвазія ді Кандіа (на острові Кріт) - один із найпоширеніших підвидів.

Мальвазія - це не окремий сорт винного винограду, а стародавнє сімейство, в якому зібрана велика колекція шляхетних сортів винограду. У Італії налічується щонайменше 10 самобутніх форм мальвазії, висаджених по всій країні. Мальвазія Тоскана зазвичай поєднується з набагато більшою кількістю требіано в широкому діапазоні тосканських та центрально-італійських білих. Мальвазія має тенденцію бути досить міцним вином, яке легко окислюється, але має інтенсивний горіховий характер, іноді з нотками апельсинової цедри та сухофруктів. Мальвазія також вирощується в Іспанії, а в Португалії це найбагатший сорт винограду Мадейри, його назва була перекладена англійською як Мальмсі. Це може бути цікавою диверсією (від всюдисущого шардоне) у Каліфорнії.

Особливості сорту

Виноград мальвазія використовується для виготовлення сухих і солодких вин. Мальвазію не слід плутати з Мальвуазі, французькою назвою кількох сортів вина, до складу якого входить піно грі.

Незважаючи на різне походження, всі ці сорти мають деякі загальні характеристики, у тому числі пряний аромат мускусу та абрикосу та досить високий рівень залишкового цукру. Ці характеристики роблять сорти винограду мальвазії особливо придатними для виробництва ігристих та солодких вин.

При виробництві вин часто мезгу нагрівають і окислюють після ферментації, щоб створити ексцентричний стиль вина.

Виноград характеризується чорним забарвленням, що у результаті впливає на колір напою. Вина, виготовлені з нього, багаті та мають горіховий смак. Іноді вони навіть на смак нагадують сухофрукти та апельсинові кірки. В цілому, вина з цього сорту винограду дуже смачні та гідні захоплення.

Різноманітність вин

Є багато сортів винограду під назвою мальвазія, і, як наслідок, існує безліч різних видів столових вин та десертних вин, виготовлених з винограду мальвазія. Виділимо декілька популярних.

  • Malmsey: ця англійська назва мальвазії зазвичай відноситься до солодкого вина мадери, зробленого з Portuguese Malvasia Candida.
  • Vin santo: це десертне солодке вино з Тоскани зазвичай включає білу мальвазію і треббьяно. Щоб зробити це так зване святе вино, виноград традиційно висушують на солом'яних циновках.
  • Malvasia delle Lipari DOC: Мальвазія делле Ліпарі DOC - це ароматне вино, виготовлене з Мальвазії ді Ліпарі та невеликої кількості Корінто Неро. Він випускається у трьох варіантах: столове вино, десертне вино та лікер.

З чим пити мальвазію

Все сімейство мальвазії можна поєднувати з різними стравами та делікатесами. Однак malvasia вино найкраще поєднуються з салатом Вальдорф, різотто з горгонзолою, волоськими горіхами та грушею, а також з філе пікші у мигдальній скоринці.

Купити вино мальвазія

Купити вино мальвазія можна у нашому інтернет-магазині Vino.ua, а також у мережі роздрібних магазинів у Києві, Одесі, Львові. Ціна стартує від 200 грн.

Вгору