Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Вино токай - унікальна, особлива винна візитка Угорщини. Це вино здатне вас здивувати і запам'ятатися!

Токай - місто, розташоване в Угорщині на Токайському передгір'ї, а також досить популярний виноробний регіон, в якому виробляють в першу чергу солодкі вина ще з 17 століття. Історія, яка розповідає про появу солодких вин, говорить, що в 1576 почався масштабний проект в місті Шарошпатак - почали розводити великі території виноградників. У період володіння цієї території династією Ракоці сталося нашестя турецьких військ, в зв'язку з чим збір врожаю змушені були відкласти. Виноградники в період свого простою почали покриватися благородної цвіллю, що, як потім з'ясувалося, сприяє створенню гарних солодких вин. Як це відбувається? Справа в тому, що при теплому кліматі з достатньою кількістю вологи і туманів поблизу річки Бодрог вранці на ягоді починає формуватися грибок ботритіс. Він починає вбирати всю вологу з ягід, залишаючи в ній лише концентровані цукри. Завдяки таким особливостям і народжується угорське вино токай.

Сорти винограду

Токайські вина виробляють з трьох основних сортів, але за правилами офіційно дозволено використовувати шість сортів. З них:

 • Фурмінт - найпопулярніший білий сорт винограду в Угорщині, що займає близько 65% площі виноградників в Токаї. Для нього характерна висока кислотність і одночасно висока цукристість з яскраво вираженою ароматикою. Україна теж вирощує цей сорт, оскільки Токай межує з Карпатськими горами.
 • Харшлевелю - другий за популярністю сорт, який займає 30% площі. З нього роблять також і чудові сухі вина з ароматом квіткового букета і легкими мінеральними нотками. У купажі з фурмінт гармонійно врівноважують кислотність і мінеральність.
 • Мускат - становить невелику частину купажу, але іноді зустрічається і повноцінне десертне вино з 100% мускату. Цей сорт дуже ароматний з нотками акації та липового цвіту. У смаку відчувається фруктовість персиків, яблук, нектаринів і медова солодкість.
 • Зета - схрещений сорт фурмінт і був'є.
 • Кабар - схрещені сорти харшлевелю і був'є.
 • Коверселе - сорт родом з румунської Трансільванії.

Класифікація

В Угорщині існує особлива класифікація для солодких вин, згідно кількості цукру і так званих путонів. Путони - це ящики, в які збирають урожай. Після збору ягоди пресують і поміщають в спеціальні скляні колби. Вина витримані в бочці позначаються просто назвою "Асу", а ті, які не піддавалися витримці в бочці називаються "Late Harvest" або "пізній збір". Залежно від путонів рівень цукру буде підвищуватися від кількості путонів.

Наприклад:

 • в 3 путонах залишкового цукру буде 60-90 г/л
 • в 4 путонах 90-120 г/л
 • в 5 путонах 120-150г/л
 • в 6 путонах 150-180 г/л

Існують ще деякі категорії асу:

 • Самородні - вина, для яких відбирають цілі грона, але ягоди не сортують, тому під прес потрапляють як уражені пліснявою ягоди, так і свіжі. Бродіння сусла проходить до кінця, що дозволяє отримувати і суху версію цих вин.
 • Асу Ессенція- тут рівень цукру буде досягати 180-450 г/л - це вино, яке збагачене нектаром із зародзиненого винограду.
 • Есенція - легенда і перлина Токаю - цінне і унікальне вино тим, що це чистий сік із зародзиненого винограду. Його виробляють виключно з родзинок, відібраного руками і не піддають пресуванню, щоб сік вийшов сам під своєю вагою. Так виходить дуже концентрована сировина з максимальним вмістом цукру, якого виходить дуже мало і відповідно з цим ціна на таке вино дуже висока. Ягоди бродять дуже довго, але в результаті виходить просто "божественний нектар". Есенція містить близько 600 г/л залишкового цукру. Унікальність полягає ще в тому, що такі вина Угорщини токай виробляють вкрай рідко в мінімальних кількостях. Мінімальний термін витримки - 2 роки в бочці і рік в пляшках.

Купити tokaji вино

Токайське вино ви можете купити на сайті інтернет-магазину Vino.ua. У нас представлені деякі позиції популярного преміального бренду Дісноко, ціна на які стартує від 1600 гривень. Замовити доставку токайських вин Угорщини ви можете на відділення Нової пошти або самовивозом, вибравши опцію "самовивезення Київ" і адреса із запропонованого списку.

Вгору