Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Вино сассікайя одне з найпопулярніших і преміальних вин Італії.

В одному з найбільш видатних і популярних виноробних регіонів Італії, в оточенні Флоренції і Сієни, недалеко від Ліворно розташована одна зона виробництва вин в селі Болгері, яка виробляє легендарне вино Сассікайя.

Особливість вина

У чому ж особливість і унікальність цього вина? Справа в тому, що воно має унікальну свою історією. У зв'язку з винним законодавством, класифікацією і контролем за якістю виробництва та вирощуванням винограду, раніше регіон Тоскана був територією, де дозволено виробляти червоне вино тільки з традиційних сортів санджовезе. Але на кожну заборону законів знайдеться свій ентузіаст-бунтар, яким виявився маркіз Маріо Інчіза делла Роккетта. Він був цінителем вин Бордо і в своєму маєтку "Tenuta san Guido" зайнявся вирощуванням французьких сортів винограду: каберне совіньйон, каберне фран і мерло. Пізніше, в кінці 60 років 20 століття, енолог Джакомо Такіс допоміг народитися першому вину Сассікайя, яке оцінили як в Італії, так і на світовому рівні.

На організованій журналом "Декантер" дегустації в 1974 році оцінили нарівні з параметрами вин Бордо високого статусу Гран крю. Через роки все таки вдалося "вибити" привласнення статусу категорії DOC всупереч традиційно сформованим сортам в цій місцевості. Варто відзначити, що назва "Сассікайя" має в своєму складі італійське "sasso" - що перекладається як "камінь" і гецьке "gaia" інтерпретоване в італійське "caia" - тобто "земля, грунт". Так і виходить, що завдяки кам'янистому ґрунту, на якому виростають виноградники, вина і отримали таку назву.

Аромат і смак

Вино sassicaia має яскраві органолептичні властивості. Загальна назва купажу, який включає міжнародні сорти винограду каберне фран, каберне совіньйон, мерло - супер Тоскана. Зазвичай процентне співвідношення у вині це 80% каберне совіньйон і 20% каберне фран. Перед тим як поступати в продаж вино витримується в бочках протягом 2 років, а потім ще один рік проводить в пляшці.

Смакові якості французького купажу на італійський мотив відрізняються більшою повнотілістю і насиченістю. У нього глибокий рубіново-бордовий колір, гармонійно збалансована структура і оксамитові таніни. Аромати розкриваються ягідними мотивами чорниці, смородини, ожини з пряно-м'ятною ноткою. З роками і тривалою витримкою вино стає тільки краще і елегантніше, підкреслюючи свою складну структуру і набуваючи більше джемових нот, ароматів тютюну, лакриці, слив і прянощів. Вважається, що вина Сассікайя можуть зберігаєтися в пляшці до 20 років.

Єдині виробники супертосканського вина, яке отримало статус DOC - це Тенута Сан Гуїдо. Крім виноградників тут розташовані і плантації оливок, злакових культур.

Вино сассікайя купити

Купуючи італійське супертосканське вино Сассікайя, варто перш за все пам'ятати, що це статусне чудове вино з високим потенціалом витримки протягом 20 років і чарівними смаковими якостями, ціна на нього буде відповідно висока. Вінтаж має велике значення для даного вина, відрізняючись особливими характеристиками. Журнал Wine Spectator щорічно оцінює безліч вин на дегустаціях, серед яких і сассікайя і, грунтуючись на їх оцінки, ви можете отримати додаткову інформацію про смакові якості вин певного року.

  • 2016 рік відзначили як чудово схожий з описом 1985 року, в якому відчувається значна насиченість чорною смородиною, підліском, відчутні ноти лавандових квітів, прянощі розмарину і морських черепашок. Смак, який розсипається блаженством у роті.
  • 2015 відзначили як вино, яке можна пити в молодому (відносно для сассікайї) віці.
  • 2014 рік приніс свої зміни за рахунок низьких температур влітку, що не дозволило гронам вчасно дозрівати, тим самим вино втратило свій італійський манер і стало схожим більше на французький класичний варіант з Бордо, на що вказує легкість танінів, знижена повнотілість, присутність легких прянощів. Базовий сорт винограду в купажі - каберне совіньйон. Він вміє дуже добре пристосовуватися до кліматичних умов. Завдяки наявності цього сорту - це все-таки не дозволило втратити вину ту характерну нотку спецій і тютюну.
  • 2013 навпаки був багатий на сонячні дні, що сприяло високій врожайності. Вино набуло відчутної повнотілості, аж до "густоти". Саме цей вінтаж варто відкривати з цього року, так як на думку експертів саме до цього періоду воно розкриє всі свої багатства зрілості. Так що зараз можна сказати, що починається нова ера полювання за вінтажами 2013 року.
  • 2011- погодні умови були мрією винороба - з холодною зимою, навесні з рясними дощами і теплою температурою, сухе літо з великою кількістю сонячних днів. Вино набуло пікантну пряність в елегантності фруктово-ягідної палітри і структурованих танінів.

Вино sassicaia купити

Купити італійське вино сассікайя ви можете як замовивши доставку на сайті інтернет-магазину Vino.ua, так і в мережі роздрібних магазинів, де наші сомельє зможуть проконсультувати Вас. Ми пропонуємо виняткові вінтажі 2004, 2006 і 2007 років, ціна на які стартує від 38220 гривень.

Вгору