Укр
Додайте товари для порівняння
Добавьте товары в желания
0

Український коньяк є найпопулярнішим міцним напоєм на нашому ринку.

Історія коньяку, як напою, бере свій початок із 18 століття і батьківщиною його є французький регіон Коньяк. Французи завжди були найкращими у сфері виноградарства та чудовими виноробами, що й не дивно, що згодом винайшли міцний напій на основі виноградного спирту. Виробництво міцних напоїв зросло ближче до другої половини 19 століття, коли у Франції підвищився попит на міцний алкоголь, що не швидко псується. Відомо, що коньяк Годе (Godet) мав особливу прихильність короля Франції Генріха IV, а також Аль Капоне та Єлизавети II.

Нарівні з коньяком розвивалося і виробництво віскі в Англії та Шотландії. За межі Франції виробництво вийшло ще пізніше.

Трішки історії

За історичними відомостями виробництво коньяку в Російській Імперії почалося завдяки Миколі Шустову, який отримав офіційний дозвіл від французів - називати свій продукт коньяком. Він відправив анонімні зразки продукції, виготовлені на заводах в Одесі та Єревані, до Парижа на всесвітню виставку 1900 року. Експерти тоді оцінили зразки гідними перших місць і після відкриття назв напоїв та країн було дозволено називати напій своїм ім'ям. Чому ж згодом навколо теми “назва напою” виникло стільки суперечок? Справа в тому, що до 1909 року зона виробництва коньяку не мала чітких класифікацій, але з 1936 року назву “коньяк” на законодавчому рівні затверджено і захищено як Appellation d'Origine Controlee (назва контрольована за походженням). Але в Радянському Союзі назву не змінювали і далі її продовжували використовувати.

У нашій країні поширене позначення коньяки України. Так називають коньячні спирти, виготовлені на території України, але після підписання договорів про асоціацію з ЄС країна зобов'язується з 2026 року замінити термін “коньяк” для міцних напоїв вітчизняного виробництва. Таким чином використовуватимуть термін "бренді" або нове найменування, яким позначатиметься українська продукція.

Українські коньяки та їх різноманітність

Обсяги ринків коньяків та бренді у нашій країні виявляють дуже хорошу тенденцію розвитку. За останні 3 роки кількість вітчизняного виробництва збільшилася за рахунок зростання імпорту. На внутрішньому ринку найпопулярнішим серед споживачів вважається «Закарпатський», який виготовляється торговою маркою «Тиса».

Тиса

Тиса належить Ужгородському коньячному заводу в селі Великі Лази та бере початок з 1967 року, коли виготовили першу партію спирту та заклали у бочки для витримки. У портфелі компанії є різноманітна продукція та лінійки. Серед марочних:

 • «Ужгород» - належить до вищої категорії, спирти відібрані і витримані в бочках з дуба протягом 10-12 років, в ароматі характерні ніжні шоколадно-квіткові тони.
 • "Карпати" - витримка не менше 8 років, виготовляється з 1970 року. Букет ніжний, тонкий, добре розвинені цитрусові нотки із шоколадними відтінками. Смак повний та м'який.
 • «Тиса» - первісток заводу, витримується не менше 6 років, відрізняється ніжним бурштиновим кольором із золотим відтінком та гармонійним оксамитовим смаком із шоколадно-ванільними тонами.

Серед ординарних: «Закарпатський» з витримкою 4 роки, «Бескиді» та «3 зірки» - 3-річної витримки, “Невицький замок” та “5 зірок” з витримкою 5 років.

Шустов

Другий і найвагоміший виробник коньяку знаходиться в Одесі, а саме завод Шустов. У їхньому портфелі є велика різноманітність напоїв, як колекційних: “Київ” 15 річної витримки, “Одеса” – 20 річної витримки, “Україна” – 30 років витримки, “Золотий дюк” – 35 років, так і ординарних “Десна 3 зірки”та 4 зірки. Також представлена колекція марочних коньяків:

 • «Чайка» – купаж спиртів 6-7 років
 • «Аркадія» - зі спиртів 10-12 років
 • «Ювілейний» — один із найстаріших, що випускається з 1999 року, тут спиртам 15-20 років. Сам напій витримується у бочках із угорського дуба.

Колекція “Old history”- виготовляють згідно зі строго запатентованим рецептом з 1959 року, в якому до асамбляжу входять спирти виключно власного виробництва з віком понад 30 років.

«SHUSTOFF Le Grand Royal» - преміальна лінійка створена з найкращих коньячних спиртів Одеського коньячного заводу. Новий ексклюзивний дизайн та класифікація відповідно до французької:

 • V.S. - більше 2 років;
 • Superior – не менше 3 років;
 • V.S.O.P. - не менше 4 років витримки;
 • VVS.O.P. - 5 років
 • X.O. - 6 років.

«Гран Прі Париж» - випущена на честь сторіччя перемоги коньяків Шустов на виставці у Франції, єдині в Україні асамбляжі спиртів 20-річної витримки.

Колекція смакових дижестивів – з вишневим та шоколадним смаком також не залишають байдужими любителів солодкого.

Таврія

На 3-му місці з невеликим відривом лідирує торгова марка «Таврія» з Нової Каховки на Херсонщині. Тут для виготовлення спиртів вирощують сорт ркацителі, аліготе, шардоне, рислінг, совіньйон, каберне совіньйон, мерло. Виділимо такі позиції асортименту:

 • «Таврія Класік Gold Reserve» – виготовлений із різних спиртів, у тому числі з віком понад 7 років
 • "Таврія Оріана" - у складі є спирти, що витримувалися в бочках не менше 8-ми років
 • "Таврія" XO - в даному бленді присутні спирти з витримкою не менше 9 років.
 • "Асканія" - це вже колекційна позиція. У складі бленду є спирти, яким понад 10 років з подальшою витримкою в дубових бутах від 3-х років.
 • «Дніпро» – також колекційний тип, у його складі спирти, які дозрівали понад 12 років із подальшою витримкою в дубових бутах не менше 3-х років.
 • «Херсон» – колекційний коньяк, у його складі коньячні спирти, що дозрівали не менше 15 років з подальшою витримкою в дубових бутах не менше 3-х років.
 • «Імперіал» – найкраща позиція колекційного коньяку, у купажі спирти, що дозрівали не менше 25 років з подальшою витримкою у дубових бутах не менше 3-х років.
 • Jatone Cigar Reserve – напій у вигляді сигарного бренді, який виробляє Україна. Для створення такого міцного алкоголю було проведено безліч дегустацій у поєднанні з різноманітними сигарами. Таким чином було створено найкращий купаж коньячних спиртів, вік яких становить від 15 до 35 років.

Купити коньяки України

Купити товари ТМ Таврія ви можете на сайті Vino.ua. Ціни на марочні зразки стартують від 990 гривень. Ваші замовлення доставляють за допомогою служби Нової пошти або на точках винних бутіків мережі.

Вгору